Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fenomen İsim Solana ve Aptos Yerine Bu Altcoin Dedi! Hedef Büyük!

Kripto dünyasının fenomen ismi Ali Martinez, Ethereum için iddialı söylemlerde bulundu. ETH fiyatının daha da yükseleceğini öne sürdü ve hedefi verdi! Detaylar;
Fenomen İsim Solana ve Aptos Yerine Bu Altcoin Dedi! Hedef Büyük!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto piyasasının geneli gibi Ethereum pazarında da yükseliş eğilimi hakimiyetini hissettiriyor. Son günlerde 4 bin dolar seviyesinin üzerindeki fiyat hareketlerini daha sık görmeye başladığımız ETH, bu seviye üzerinde güçlü bir zemin oluşturma çabalarına devam ediyor.

Kripto dünyasının fenomen analistlerinden Ali Martinez’e göre bu yükseliş ivmesi devam edebilir ve altcoinin fiyatı çok yakında 5 bin dolara ulaşabilir.

Kripto analitik platformu IntoTheBlock’un verilerine atıfta bulunan Martinez, piyasa değeriyle ikinci en büyük kripto para biriminin, 4.522 ila 4.646 dolar civarında küçük bir direnç olsa da, 5 bin dolara koşması için hala yeterli yakıta sahip olduğunu belirtti.

Direnç Azaldıkça 5 Bin Dolar Yolu Giderek Netleşiyor

Ethereum’un ivmesi, birçok kripto para biriminin yeni zirvelere ulaştığı genel kripto piyasası boğasının ortasında haftalardır artıyor.

ETH Fiyatı 4 Bin Dolar Civarında İşlem Görüyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Altcoinin fiyatı yalnızca son 30 günde yüzde 53 oranında artış gösterdi. Bu hareketler, yatırımcıların fiyatın daha ne kadar yükselmeye devam edebileceğini ve Bitcoin’in (BTC) izinden giderek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıp ulaşamayacağını merak etmesine neden oldu.

GCM Yatırım Banner

Martinez, X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, direnç azaldıkça 5 bin dolarlık fiyat noktasının daha görünür olmaya başladığını belirtti.

Bununla birlikte, 600 bin adresin 1,63 milyon ETH’ye sahip olduğu 4.522 ila 4.646 dolar arasında önemli bir engel bulunduğunu ifade etti.

Bu direnç engeline rağmen Martinez, 5 bin dolarlık fiyat hedefine ulaşmanın kaçınılmaz olduğuna inanıyor ve geriye kalan tek sorunun bunun ne zaman ortaya çıkacağı olduğunu belirtiyor.

IntoTheBlock ETH Verileri
Kaynak: IntoTheBlock

Ethereum, iki yılın en yüksek seviyesi olan 4.084 dolara ulaştıktan sonra küçük bir düzeltme ile haber yazımı esnasında 4 bin doların hemen altında işlem görüyor.

Matherson’dan Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Bir diğer kripto analisti Scott Matherson ise yükseliş ivmesi devam edip ETH’nin haftayı 4.175 doların üzerinde kapatabilmesi durumunda, bunun 4.500 dolara hızlı bir hareketin önünü açabileceğini ifade etti.

Bundan sonraki hareketin, potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.891 doların geçilmesiyle yeni ATH’yi getirebileceğini belirtti.

Mevcut fiyat hareketlerinin, Ethereum’un 3.950 dolar civarında bir destek oluşturduğunu gösterdiğine, bu fiyat seviyesi korunmaya devam ettiği sürece, genel yükseliş eğiliminin bozulmadan kalacağına dikkat çekti.

Özellikle 3.920 doların altına inilmesinin ise 3.800 dolar seviyesine doğru derin bir düzeltmenin sinyalini verebileceği konusunda da uyardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.