Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Federal Hükümet Onayladı! Enerji Devi ABD’de Şirketini Kurdu

Borsa İstanbul'da CWENE koduyla işlem gören CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., KAP'a yeni şirket kurulumunun tamamlandığını bildirdi. Detaylar;
Federal Hükümet Onayladı! Enerji Devi ABD’de Şirketini Kurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul yatırımcılarının radarındaki şirketlerden biri olan CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE) tarafından 14 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) önemli bir bildirim yapıldı.

CW Energy USA Kurulumu Tamamlandı

Şirket tarafından yapılan bildirimde şirket kuruluş işlemlerinin tamamlanması hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada, CW Energy USA, Inc. unvanlı yeni şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı bilgisi verildi.

19 Ekim 2023 tarihinde duyurulan CW Energy USA, Inc.’in kuruluşunun federal hükümet tarafından onaylandığı ve bu doğrultuda şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığı belirtildi.

Şirketin geçen ayki açıklamasına göre CW Energy USA, Inc., fotovoltaik enerji üretim sektöründe fotovoltaik güneş paneli üretimi-satışı başta olmak üzere; anahtar teslim güneş enerjisi sistemleri kurulumu, tasarım, mühendislik ve bakım hizmetleri, güneş enerjisi sistemleri ekipmanları tedarik ve satışı, güneşten enerji üretimi vb. amaçlarla faaliyet gösterecek.

GCM Yatırım Banner

2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu geçtiğimiz günlerde paylaşan CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., yılın ilk dokuz aylık bölümünde 749.144.858 TL net kar açıkladı.

2022 yılı ilk dokuz aylık dönemde 517.634.755 TL kar eden şirketin net karı, böylelikle önceki dokuz aylık döneme göre yüzde 44 artmış oldu.

CWENE Hisseleri Günü Hafif Yükselişle Tamamladı

CWENE hisseleri, haftanın ikinci işlem gününü günlükte yüzde 0,5’lik yükselişle 301,5 TL’den kapattı.

CW Enerji Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta ve aylıkta ise sırasıyla yüzde 9,3 ve yüzde 15,2 oranında kırmızı yakmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın