Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FED Bölgesel Bankalara Bir Dizi Özel Uyarı Yolladı

FED, banka iflasları sonrası gelen denetimler kapsamında bazı bölgesel bankalara likidite planlamalarını desteklemelerini içeren çeşitli uyarılar yaptı.
FED Bölgesel Bankalara Bir Dizi Özel Uyarı Yolladı
YAYINLANMA ZAMANI

Amerika Birleşik Devletleri, tüm ülkelerde olduğu gibi yüksek enflasyonu düşürmek için büyük bir mücadele gösterdi. ABD Merkez Bankası (FED), bir yıldan fazla zamandır sürdürdüğü sıkılaşma adımları sayesinde enflasyonu yüzde 9’lardan yüzde 3’e kadar indirdi.

Ancak bunun hala yeterli olmadığı ve yüzde 2 hedefine ulaşılıncaya kadar gereken neyse yapılacağı söyleniyor.

FED’in faizleri artırması bazı bankaları zora sokarken, bu yılın başlarında üç ABD’li banka iflasını açıklamıştı.

Bloomberg News’in aktardığı habere göre ABD’li düzenleyiciler, bankaların iflasının ardından başlayan denetimler kapsamında, varlıkları 100 ila 250 milyar dolar arasında olan borç veren bankalara özel uyarıda bulundu.

Citizens Financial Group Inc., Fifth Third Bancorp ve M&T Bank Corp. dahil olmak üzere söz konusu tutar aralığında kredi veren bankalara yapılan uyarılarda, sermaye ve likiditelerinden teknoloji ve uyumluluklarına kadar her konuya değinildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın