Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FED Bej Kitap: İşgücü Piyasasının Soğuduğuna Dair İşaretler Arttı

FED Bej Kitap'ın Ocak sayısı yayımlandı. Çoğu bölgede bir önceki rapordan bu yana ekonomik faaliyetlerde çok az değişiklik olduğu bildirilirken, soğuyan işgücü piyasası belirtisinin arttığı söylendi.
FED Bej Kitap: İşgücü Piyasasının Soğuduğuna Dair İşaretler Arttı
HABER GİRİŞ

ABD Merkez Bankası (FED) “Bej Kitap” raporunun Ocak sayısını yayımladı. Rapora göre 12 Federal Rezerv Bölgesinin çoğunluğu ekonomik aktivitede Kasım ayından bu yana çok az değişiklik olduğunu veya hiç değişiklik olmadığını söyledi.

Richmond’daki e-ticaretten ve kredi kartından gelen talebin kargo hacmini artırdığı, bazı bölgelerde eğlence amaçlı seyahatlerin arttığı söylendi. Bölgeler, yüksek faiz oranlarının otomobil satışlarını sınırladığını aktarmaya devam ederken, faiz oranlarının düşme ihtimali, çeşitli sektörlerdeki çok sayıda temas tarafından bir iyimserlik kaynağı olarak işaret edildi.

FED’in 12 şubesinden alınan bilgilerle hazırlanan rapora göre genel olarak birçok bölge firmalarının gelecekteki büyümeye ilişkin beklentilerinin pozitif olduğunu bildirdi. Ancak buna karşın ofis piyasasına ilişkin endişeler, genel talebin zayıflaması ve 2024 siyasi döngüsünün ekonomik belirsizliğin kaynakları olduğu kaydedildi.

Genel İstihdam Düzeylerinde Çok Az Net Değişiklik Oldu

7 FED bölgesi genel istihdam düzeylerinde çok az net değişiklik olduğunu veya hiç değişmediğini bildirdi. 4 bölgede istihdam artışının ılımlı ila orta düzeyde olduğu söylendi.

Hemen hemen her bölge işgücü piyasasının soğuduğuna dair bir veya daha fazla işaret olduğunu açıkladı. Birçok bölgede gelecek yıl, ücret baskılarının hafiflemesi ve ücret artışlarının daha da düşmesi bekleniyor.

GCM Yatırım Banner

5 bölge genel fiyat artışlarının azaldığını, 3 tanesi fiyat baskılarında önemli bir değişiklik olmadığını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.