Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FED Bej Kitap: ABD’de Yavaş Büyüme Beklentisi

ABD Merkez Bankası Bej Kitap raporunu paylaştı. Raporda, yavaş büyüme beklentisine işaret edilirken ülkeye ait veriler değerlendirildi. İşte detaylar;
FED Bej Kitap: ABD’de Yavaş Büyüme Beklentisi
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED), ülke ekonomisine yönelik beklentilerin ve değerlendirmelerin yer aldığı “Bej Kitap” raporunu paylaştı. Banka, 12 şubeden gelen verilerle hazırladığı raporda ekonomik faaliyetin Mayıs sonuna kıyasla biraz yükseldiğini açıkladı.

Tüketici hizmetlerine yönelik eylemlerde büyümenin fark edildiği, ancak bazı perakendecilerin isteğe bağlı olarak harcamalarını azalttığı belirtildi.

Turizm ve seyahat faaliyetlerinin sağlam bir duruş sergilediği, konaklama sektöründe tempolu bir sezon beklentisi olduğu kaydedildi.

Yavaş Büyüme Beklentisi

Raporda gelecek aylara yönelik ekonomik beklentilerin “yavaş büyüme” yönünde olmayı sürdürdüğü vurgulandı. İstihdamın birçok bölgede yükseldiği aktarıldı.

İş gücü mevcudiyetiyle ilgili değerlendirmelerin de yer aldığı metinde, bazı işverenlerin işe almanın önceki dönemlere göre daha kolay olduğunu söylediği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Bazı İstatistikler Salgın Öncesine Döndü

Son yıllarda ABD’de gerçekleşen yüksek işten ayrılma oranlarının azaldığı ve pandemi öncesi seviyelere döndüğü kaydedildi. Bazı bölgelerde ücret artışlarının yine pandemi öncesi seviyelere yaklaştığı belirtildi.

Fiyatların ılımlı şekilde arttığının paylaşıldığı raporda, bazı bölgelerdeki artış hızının biraz olsun düştüğü bildirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.