Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FBI’dan Kuzey Koreli Hacker Uyarısı: 40 Milyon Dolar BTC Satılabilir

ABD Federal Soruşturma Bürosu, Kuzey Koreli hackerların 40 milyon dolardan fazla BTC'yi satmaya çalıştığını bildirdi. Ayrıntılar haberde...
FBI’dan Kuzey Koreli Hacker Uyarısı: 40 Milyon Dolar BTC Satılabilir
Yorum

ABD Federal Soruşturma Bürosu, kripto borsalarını, Kuzey Koreli bilgisayar korsanlarıyla bağlantılı kuruluşların 40 milyon dolardan fazla değerde Bitcoin satmaya çalışabileceği konusunda uyardı.

İstihbarat ve güvenlik servisi bugün, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’ne (DPRK) bağlı kuruluşlar (Lazarus Group ve APT38) tarafından çalınan kripto paraları “TraderTraitor” adı verilen taktikleri kullanarak takip ettiğini belirten bir açıklama yayınladı.

Ajans, “FBI, Kuzey Kore’nin 40 milyon dolardan fazla değere sahip Bitcoin’i nakde çevirme girişiminde bulunabileceğine inanıyor” açıklamasında bulundu. FBI yakın zamanda taşınmış olan fonların şu anda tutulduğu Bitcoin adreslerinin bir listesini ekledi.

Özel sektör kuruluşlarının bu adreslerle ilişkili blockchain verilerini incelemesi gerektiğini ve doğrudan adreslerle yapılan işlemlere karşı koruma konusunda dikkatli olması uyarısında bulundu.

Kuzey Kore’deki Lazarus Grubu, kripto para birimini çalmak için hedef odaklı kimlik avı yöntemleri ve kötü amaçlı yazılımlar kullanarak sürekli olarak blockchain sektörünü hedef alıyor. Bu saldırılar genellikle BT çalışanlarına yönelik çok sayıda hedef odaklı kimlik avı e-postasıyla başlar ve alıcıları kötü amaçlı yazılım bulaşmış uygulamaları indirmeye teşvik etmeyi amaç ediniyor.

Rapor yayınlandığı sırada BTC 26.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Daha önce ABD hükümetinin Silkroad üzerinde ele geçirdiği Bitcoin’leri satacağına dair endişeler, BTC’de kayıpların artmasına neden olmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%