Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fatih Birol’dan Küresel Enerji Sektörüne Deprem Yardımı Çağrısı

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı, Türkiye'deki yıkıcı depremin altını çizerek küresel enerji sektörüne yardım çağrısında bulundu.
Fatih Birol’dan Küresel Enerji Sektörüne Deprem Yardımı Çağrısı
HABER GİRİŞ

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem için çağrıda bulundu. Birol, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye’de deprem bölgesindeki yıkıcı durumun, daha fazla uluslararası dayanışma gerektirdiğine işaret ederek, “Küresel enerji sektörünü yardımcı olmak için elinden gelen her şeyi yapmaya davet ediyorum” dedi.

IEA Başkanı, krize müdahale eden yetkililer ve kuruluşlarla yaptığı görüşmeler ışığında acilen gerekli maddeleri belirtti.

Deprem bölgesindeki acil ihtiyaçları; çeşitli boyutlarda dönüştürücüler, güneşten elektrik üreten taşınabilir ekipmanlar, kırsal bölgeler için LPG, elektrikli ısıtıcılar, konteyner evler ve çadır benzeri sığınma sağlayabilecek barınak ekipmanları olarak gösterdi.

Önde gelen küresel enerji ajansına başkanlık eden Fatih Birol, afetin ilk günü depremle ilgili üzüntüsünü dile getirmiş, Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini iletmişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın