Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

FAO: Su Felaketleri 200 Milyar Dolardan Fazla Maliyete Neden Oldu

FAO Genel Direktörü Çü Dongyü, suyla ilgili felaketlerin 2021'de 200 milyar dolardan fazla ekonomik maliyete yol açtığını söyledi. Detaylar haberde...
FAO: Su Felaketleri 200 Milyar Dolardan Fazla Maliyete Neden Oldu
HABER GİRİŞ

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Genel Direktörü Çü Dongyü, İtalya’da bu yıl ikincisi düzenlenen “Roma Su Diyaloğu” isimli toplantının açılışında önemli açıklamalarda bulundu.

FAO Genel Direktörü Dongyü, verimliliği artırıldığında tarımın küresel su krizine çözüm sunduğunu ve gıda güvenliğine ulaşmada anahtarı olacağını söyledi.

Suyun değerinin hafife alınmaması gerektiğini söyleyen Dongyü, suyla ilgili doğal afetlerden kaynaklanan ciddi su sorunlarına etkili çözüm bulmak için azaltma, yeniden kullanma, geri dönüştürme ve değiştirme ilkelerine dayalı bir yaklaşımın gerektiğini bildirdi.

Bunun yanında suyla ilgili felaketlerin yalnızca 2021’de 200 milyar dolardan fazla ekonomik maliyete yol açtığını söyledi.

FAO Genel Direktörü Dongyü dayanıklı, sürdürülebilir su güvenliği ve gıda güvenliği için geleceğe yönelik çabaların yoğunlaştırılması çağrısını yaptı.

GCM Yatırım Banner

Bu gelişmelerin öncesinde FAO, Ağustos ayında dünya genelinde gıda fiyatlarının düştüğünü duyurmuştu. Buna göre en çok ticareti yapılan gıda ürünlerini takip eden fiyat endeksi, Ağustos ayında ortalama 121,4 puan olarak gerçekleşti.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.