Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fahrettin Koca: 144 Bine Yakın Sağlık Personeli Hizmet Veriyor

Hulusi Akar ve Fahrettin Koca çalışmalar hakkında son bilgileri paylaştı. Bakan Koca, 144 bine yakın sağlık personelinin hizmet verdiğini belirtti.
Fahrettin Koca: 144 Bine Yakın Sağlık Personeli Hizmet Veriyor
HABER GİRİŞ

Türkiye’yi yasa boğan depremlerin ardından hükümet yetkilileri sıklıkla kameraların karşısına geçerek bilgilendirme yapıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 17 bin 406 kişinin hayatını kaybettiğini, 71 bin 866 vatandaşın yaralandığını açıkladı. Tüm insan gücü ve altyapı olanakları ile çalıştıklarını vurgulayan Koca, personel sayısı hakkında da bilgileri paylaştı.

Bakan, toplam 143 bin 829 sağlık personelin hizmet verdiğini, yaralanan vatandaşların sağlıklarına bir an evvel kavuşabilmeleri için en hızlı şekilde aksiyon almaya devam ettiklerini dile getirdi.

Vatandaşların hastanelerde tedavi gören birinci ve ikinci derece yakınlarının bilgilerine e-nabız uygulaması üzerinden ulaşabileceklerini paylaştı.

Hulusi Akar’ın Açıklamaları

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bir taraftan terörle mücadele ederken diğer taraftan bu çok büyük felaketle mücadele konusunda kurum ve kuruluşlarla birlikte Mehmetçik’in gayret gösterdiğini belirtti.

Akar, kriz merkezinin ihdasına müteakip ilk olarak ihtiyaç duyulan personel ve malzemenin sevkini sağlayabilmek için Hava Kuvvetleri ile yardım köprüsü kurduklarını aktardı. Tüm hava araçları seferber ettiklerini, 500’den fazla uçak sortisiyle personel ve malzeme naklini desteklemeyi sürdürdüklerini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Depremin ilk günündeki olumsuz hava şartlarının hava harekatını ciddi bir şekilde geciktirdiğini, son 2 günde çok rahat bir şekilde hem uçakların hem de helikopterlerin bölgede çalışmalarını sürdürdüğünü vurguladı. Hatay Havaalanı’nın en kısa süre içinde faaliyete başlayacağını paylaşan Akar, “Hatay’ımıza gerekli desteği sağlamayı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.