Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fahiş Fiyat Uygulayanların Önüne Geçilecek! Yeni Düzenleme Yolda

Fahiş fiyat uygulamaları ile mücadeleye devam ediliyor. AK Parti konuya yönelik yeni düzenlemeyi Meclis'e sunmayı planlıyor.
Fahiş Fiyat Uygulayanların Önüne Geçilecek! Yeni Düzenleme Yolda
HABER GİRİŞ

Fahiş fiyat uygulayanlara karşı mücadele devam ederken AK Parti’nin yeni bir Ticaret Kanunu teklifini yakında Meclis’e sunmayı planladığı duyuruldu. Fahiş fiyat artışlarına karşı etkili bir mücadele başlatılması hedefleniyor.

Haber7’de yer alan habere göre hükümet fahiş fiyat artışlarına karşı mücadelesini bir adım daha ileri taşıyor.

Haksız fiyat uygulayanlar kapatılma riskiyle karşı karşıya gelecek. Söz konusu yasa tasarısı 16 Nisan’da başlayacak olan yasama döneminde Meclis’in gündemine taşınacak.

Fahiş fiyat artışı yapan işletmelere yönelik sert tedbirler içeren bu yasa teklifi, bir ay içerisinde Meclis’e sunulacak.

Söz konusu düzenleme enflasyonist baskıları hafifletmeyi hedefliyor. On maddelik yeni düzenleme ile, gıda ve hazır giyim sektörlerindeki hayat pahalılığının yanı sıra, enflasyonu tetikleyen diğer unsurlarla mücadele edilecek.

GCM Yatırım Banner

İdari para cezaları ise yıllık enflasyon oranına göre artırılacak. Mevzuata uymayan işletmelerin faaliyetlerini belirli bir süre için durdurma yetkisi getirilecek.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.