Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Facebook ve Instagram, NFT Paylaşımını ABD’de Kullanıma Sundu

Meta bir süredir üzerinde çalıştığı NFT’lerin, Facebook ve Instagram’da paylaşılabileceğini duyurdu. Ayrıntılar geliyor...
Facebook ve Instagram, NFT Paylaşımını ABD’de Kullanıma Sundu
Son Güncelleme: 
Yorum

Teknoloji devi Meta bir süredir NFT kullanımını kendi uygulamaları üzerinde test ediyordu. Şirketten konuyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Meta, ABD’deki kullanıcıların, Instagram ve Facebook’ta NFT’lerini paylaşabileceğini duyurdu.

Meta’dan yapılan açıklamada, “ABD’deki Facebook ve Instagram’daki herkesin artık cüzdanlarını bağlayabileceğini ve dijital koleksiyonlarını paylaşabileceğini duyuruyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Yeni özellik ile kullanıcılar sahip oldukları NFT’leri hem Facebook hem de Instagram’da çapraz bir şekilde gönderebilecek. Ek olarak, Instagram’da dijital koleksiyonların bulunduğu 100 ülkedeki herkes artık bu özelliğe erişebilecek.

Kullanıcıların NFT’lerini yayınlaması için cüzdanlarını Facebook ve Instagram’a bağaması gerekiyor. Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet ve Dapper Wallet gibi üçüncü taraf cüzdanlar bu entegrasyonu destekliyor. Özellik Ethereum, Polygon ve Flow zincirleri üzerinden kullanılabiliyor.

Sosyal medya devi Ağustos ayında NFT özelliğini 100 ülkede daha test etmeye başladığını duyurmuştu. İlk test süreci ise Mayıs ayında başlamış ve ABD’deki sınırlı sayıdaki kullanıcı üzerinde hayata geçmişti.

Yeni güncelleme, şirketin bir metaverse inşa etme hedeflerini ilerletmede büyük bir adım olabilir. Geliştiriciler, sanal etkileşimlere izin vermek için sanal gerçeklik ve karma gerçekliğin bir kombinasyonu olarak metaverse oluşturmayı hedefliyor.

Şirket daha önce metaverse projelerine odaklanacağını ilan etmiş ve çatı şirketin adını Meta olarak değiştirmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%