Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Facebook ve Instagram, NFT Paylaşımını ABD’de Kullanıma Sundu

Meta bir süredir üzerinde çalıştığı NFT’lerin, Facebook ve Instagram’da paylaşılabileceğini duyurdu. Ayrıntılar geliyor...
Facebook ve Instagram, NFT Paylaşımını ABD’de Kullanıma Sundu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Teknoloji devi Meta bir süredir NFT kullanımını kendi uygulamaları üzerinde test ediyordu. Şirketten konuyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Meta, ABD’deki kullanıcıların, Instagram ve Facebook’ta NFT’lerini paylaşabileceğini duyurdu.

Meta’dan yapılan açıklamada, “ABD’deki Facebook ve Instagram’daki herkesin artık cüzdanlarını bağlayabileceğini ve dijital koleksiyonlarını paylaşabileceğini duyuruyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Yeni özellik ile kullanıcılar sahip oldukları NFT’leri hem Facebook hem de Instagram’da çapraz bir şekilde gönderebilecek. Ek olarak, Instagram’da dijital koleksiyonların bulunduğu 100 ülkedeki herkes artık bu özelliğe erişebilecek.

Kullanıcıların NFT’lerini yayınlaması için cüzdanlarını Facebook ve Instagram’a bağaması gerekiyor. Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet ve Dapper Wallet gibi üçüncü taraf cüzdanlar bu entegrasyonu destekliyor. Özellik Ethereum, Polygon ve Flow zincirleri üzerinden kullanılabiliyor.

Sosyal medya devi Ağustos ayında NFT özelliğini 100 ülkede daha test etmeye başladığını duyurmuştu. İlk test süreci ise Mayıs ayında başlamış ve ABD’deki sınırlı sayıdaki kullanıcı üzerinde hayata geçmişti.

GCM Yatırım Banner

Yeni güncelleme, şirketin bir metaverse inşa etme hedeflerini ilerletmede büyük bir adım olabilir. Geliştiriciler, sanal etkileşimlere izin vermek için sanal gerçeklik ve karma gerçekliğin bir kombinasyonu olarak metaverse oluşturmayı hedefliyor.

Şirket daha önce metaverse projelerine odaklanacağını ilan etmiş ve çatı şirketin adını Meta olarak değiştirmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.