Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EYT’liler İntibak Yasası’nda Düzenleme Bekliyor

EYT düzenlemesine getirilen tarih şartının kaldırılması için çağrılar sürerken, EYT Federasyonu Başkanı İntibak Yasası için değişim talep etti.
EYT’liler İntibak Yasası’nda Düzenleme Bekliyor
HABER GİRİŞ

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesi hayata geçirildi ancak düzenlemenin içeriğine ilişkin talepler gündemde yer edinmeye devam etti. Son talep, EYT Federasyonu tarafından geldi.

Federasyon Başkanı Arzu Lastikçi, 2000 öncesi emekli olanlar için uygulanan İntibak Yasası’nda ayrım gözetilmemesi için çağrıda bulundu.

2000 yılı sonrası emekli olan vatandaşların da kapsama dahil edilmesi gerektiğini söyleyerek, “2000 yılı öncesi emekli olanlar için çıkarılan İntibak Yasası’nın 2000 yılı sonrası emekli olanlar için çıkarılması gerekiyor” dedi.

Emekli Aylığı Asgari Ücretin Altında Kalmamalı

Federasyon Başkanı, mevcut emekli aylıklarının enflasyon altında ezildiğine de dikkat çekti.

Kadıköy Rıhtım Caddesi’nde toplanan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu üyeleri ile kameraların karşısına geçen Lastikçi şöyle konuştu:

GCM Yatırım Banner

“En düşük emekli maaşının asgari ücretin altında olmamasını ancak asgari ücretin de gelinen süreçte en düşük memur maaşından az olmamasını, özellikle mutfak ve gıda enflasyonunda rakamların kontrol altına alınmasını talep ediyoruz.” (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.