Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EYT Meselesi Çözülmedi! Mağdurlar Sokakta

Geçen yıl seçim döneminde getirilen EYT düzenlemesi tabanı tam anlamıyla memnun etmedi. Emeklilik hakkından mahrum kalanlar sokakta eylem düzenledi.
EYT Meselesi Çözülmedi! Mağdurlar Sokakta
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Emeklilik sistemine ilişkin rahatsızlıklar her seçim olduğu gibi yerel seçimlere giderken de yüksek sesle konuşulmaya devam ediyor. Geçen yıl Mayıs ayında yapılan genel seçimler için getirilen emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesi tabanda tam anlamıyla memnuniyet yaratmadı.

Emeklilik hakkından faydalanamayan mağdurlar Ankara ve İstanbul’da sokaklara döküldü.

Kartal’da miting düzenleyen Emeklilikte Adalet Derneği üyeleri, kademeli emeklilik sisteminin hayata geçirilmesini talep etti.

EYT düzenlemesinden faydalanamayan çalışanlar, “2000 sorası SGK’lıya kademeli emeklilik gelsin” sloganları attı.

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu üyeleri başkentte düzenledikleri mitingde staj başlangıçlarının emeklilik için dikkate alınmasını talep etti.

GCM Yatırım Banner

Farklı illerden başkente gelen federasyon üyeleri “Büyük Ankara Buluşması” adıyla düzenledikleri mitingde türkü ve marş söyledi.

Anıtpark’ta toplanan gruplar, “Staj ve çıraklık SGK başlangıcı olsun’, ‘Staj mağduriyetine son verilsin’ ve ‘Staj ve çıraklık fiili çalışmadır’ sloganları attı.

Basın açıklaması yapan Federasyon Başkanı Murat Bal, 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu’nda yasal düzenleme yapılmasını talep etti.

Vatandaşların sigorta başlangıçlarının emeklilik hakkı için dikkate alınmasını ve mağduriyetlerin giderilmesini istedi.

Ayrıca işçilikten kaynaklanan özlük haklarının da verilmesi talebini iletti. Sıralanan taleplerin 31 Mart günü yapılacak yerel seçimler öncesinde çözülmesini beklediklerini duyurdu. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.