Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Eylül-Kasım Döneminde 130,5 Milyar TL İç Borçlanma Duyuruldu

Eylül-Kasım dönemine ait iç borçlanma raporunu paylaşıldı. Bakanlık, 130,5 Milyar TL’lik iç borçlanmaya gidecek. İşte detaylar,
Eylül-Kasım Döneminde 130,5 Milyar TL İç Borçlanma Duyuruldu
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Eylül-Kasım dönemi iç borçlanma stratejisini açıkladı. Bakanlık, 122 milyar liralık iç borç rakamı açıkladı. Söz konusu aylar için toplamda 130,5 milyar TL’lik borçlanma programlandığı belirtildi.

Eylül’de 30,2 milyar TL ve Ekim’de 61,7 milyar TL olan iç borç servisine karşın her iki ayda da 50 milyar TL’lik iç borçlanma planlanıyor. Kasım’daki 30,1 milyar TL’lik iç borç servisine karşılık ise 30,5 milyar TL iç borçlanma programlandığı duyuruldu.

Bakanlık, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında toplamda 104,7 milyar TL’lik iç borç servisine karşın 91 milyar TL’lik borçlanma programlamıştı.

Bugün paylaşılan rapora göre Eylül ayındaki iç borçlanmanın 40 milyar TL’si piyasadan ihale yoluyla, 3 milyar TL’si doğrudan satışlarla ve 7 milyar TL’si kamuya satışlar yoluyla gerçekleştirilecek.

Ekim ayında ise 50 milyar TL’lik iç borçlanmanın 44,9 milyar TL’si piyasadan ihale yoluyla, 2,5 milyar TL’si doğrudan satışlarla, 2,7 milyar TL’si ise kamuya satışlar ile yapılacak.

Kasım ayında 27,6 milyar TL olan iç borçlanmanın 27,6 milyar TL’si piyasadan ihale yoluyla, 2,9 milyar TL’si de kamuya satışlar aracılığı ile yapılacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu