Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Eximbank Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Anlaşmasını Yaptı

Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. milyon dolarlık sendikasyon kredisi anlaşmasını yaptığını duyurdu. Detaylar haberde...
Eximbank Milyon Dolarlık Sendikasyon Kredisi Anlaşmasını Yaptı
YAYINLANMA ZAMANI

Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sendikasyon kredisi anlaşması imzalandığını paylaştı.

Banka tarafından yapılan açıklamada Türk Eximbank, MUFG Bank, Ltd. ve Abu Dhabi Commercial Bank PJSC ‘nin koordinatörlüğünü ve MUFG Bank, Ltd.’nin sürdürülebilirlik koordinatörlüğünü üstlendiği sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi ile kaynak temin edildiği not edildi.

Buna göre uluslararası piyasalardan 1 yıl vadeli 559,7 milyon euro ve 120 milyon ABD doları olmak üzere toplam 728 milyon ABD doları tutarında kaynak temin edildiği aktarıldı.

Böylece Türk Eximbank’ın sendikasyon kredisini yüzde 110 oranında yenilediği not edildi.

Türk Eximbank’tan yapılan açıklamaya göre işleme 14’ü yeni olmak üzere Avrupa, Amerika, Uzak Doğu ve Körfez bölgelerinden 34 önde gelen finansal kuruluş katıldı.

GCM Yatırım Banner

Konuya yönelik değerlendirmede bulunan Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney, söz konusu işleme 14 yeni finansal kuruluşunun katılım sağlamış olmasını kuruma duyulan güveni yansıttığını belirtti. Güney, bu işlem ile sene başından itibaren 3,2 milyar dolar tutarında uluslararası kaynağın sağlandığını belirterek, “Kaynağın ihracat sektörüne ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.