Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Evlilik Kredisi için Fon Resmi Gazete’de!

Çiftlere verilecek faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira değerindeki kredi için kurulan fon bugünden itibaren yürürlüğe girdi. Başvurular haftaya başlıyor…
Evlilik Kredisi için Fon Resmi Gazete’de!
HABER GİRİŞ

Yeni evlenecek gençlere destek olmak amacıyla ilk etapta deprem bölgesi özelinde verilecek faizsiz kredi uygulaması için kurulan Aile ve Gençlik Fonu’nun devreye alınması için beklenen Cumhurbaşkanı imzası geldi.

Aile ve Gençlik Fonu’yla ilgili yönetmelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Bu ay başlayacak olan başvurulardan sonra fon üzerinden çiftlere toplamda 48 ay vadeli ve 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi imkanı sağlanacak.

Çiftler Bakanlığa Taahhütte Bulunacak

Aile ve Gençlik Fonu’na başvurular 15 Şubat Perşembe günü başlayacak. Fondan faydalanmak için başvuruda bulunan çiftler hem evlilik öncesi hem de sonrası eğitim ve danışmanlık hizmetleri alma taahhüdü verecek.

Fonun kaynağı, Türkiye’nin yeraltı kaynaklarından elde edilen gelirle desteklenecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.