Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Europower’dan İhale, SASA Polyester’den GES Yatırımı Açıklaması

SASA Polyester Adana GES yatırımına yönelik son gelişmeleri duyururken, Europower Enerji ise katıldığı ihale hakkında açıklamada bulundu. Detaylar haberde...
Europower’dan İhale, SASA Polyester’den GES Yatırımı Açıklaması
HABER GİRİŞ

SASA Polyester Sanayi A.Ş, Adana’daki GES yatırımın tamamlanması, Europower Enerji Ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. ise ihale süreci hakkında Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu.

Europower Enerji, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından gerçekleştirilen ‘’CS23000175 HAVALI HÜCRE TRAFO MERKEZİ ÇERÇEVE ALT ALIMI İŞİ” konulu ihaleye girdiğini ve en uygun fiyatı verdiğini açıkladı.

Söz konusu ihale için teklif edilen fiyatın KDV hariç 930.000 dolar olduğu belirtildi.

SASA Polyester Adana GES Yatırımını Tamamladı

SASA Polyester Sanayi A.Ş ise daha önce duyurulan 11.350.000 dolar yatırım tutarı ile Adana merkez sahadaki binalarının çatılarına kurulan Çatı Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali (GES) montajının tamamlanıp ve üretime başlandığını açıkladı.

Resmi kabul ile ilgili süreçlerin, yasal prosedürlere uygun olarak devam edeceği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Yıllık 28.000 MWh enerji üretimi sağlayacak olan söz konusu GES ile şirketin mevcut yıllık elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 4 ila yüzde 5’i aralığındaki miktarının karşılanması bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.