Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Europower’a Portekiz ve Angola’dan Dev Sipariş!

Europower Enerji, Portekiz ve Angola Cumhuriyeti’nden toplamda 34 milyon Türk Lirasına yakın sipariş aldı. Detaylar haberde...
Europower’a Portekiz ve Angola’dan Dev Sipariş!
Son Güncelleme: 
Yorum

Enerji sektörünün parlayan yıldızı, Girişim Elektrik iştiraki Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. iki yeni sipariş aldı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamaya göre siparişlerden birisi Portekiz’den, diğeri Güneybatı Afrika ülkesi Angola Cumhuriyeti’nden geldi.

Portekiz’de yerleşik özel bir firmadan 785.000 ABD doları, Angola’da yerleşik özel bir firmadan 425.000 Euro olmak üzere orta gerilim ekipmanları ve dağıtım trafosu siparişi alındı.

Söz konusu rakamlar güncel Dolar ve Euro kuru ile hesaplandığında 33.914.250 TL’ye denk geliyor.

Europower Hisselerinde Satışlar Sürüyor

Europower Hisse Performansi
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yenilenebilir enerjinin önemi her geçen gün daha iyi anlaşılırken, bu sektörde var olan ve yatırımlarını bu yönde yapan şirketler yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor.

Son ayların halka arzları arasında yer Astor, CW Enerji ve Europower Enerji de yatırımcı talebinin hızla arttığı ve aldıkları yeni siparişlerle umut vaat eden şirketler arasında yer alıyor. Bu şirketlerin hisse performansları birbirine benzer bir tablo sergilerken, özellikle geçen hafta çok keskin yükselişler oldu.

Europower (EUPWR) ardışık işlem günlerinde tavan fiyattan işlem gördü. Enerji hisselerindeki yükseliş analistlerin gündemine otururken, her an bir düzeltme hareketi gelmesi bekleniyordu.

Nitekim fiyatların doygunluğa ulaşmasıyla beklenen düzeltme geldi. Europower hisseleri 195,4 lira ile rekor fiyatı gördükten sonra sert düşüşe geçerek dün 164 liraya kadar indi.

Hisseler, saat 13.27’de yüzde 0,45 değer kaybıyla 175,5 liradan işlem görüyor. Aylık artış oranı yüzde 100’e yaklaşan hisseler için pozitif beklenti sürerken, sağlıklı yükseliş için bu tür geri çekilmelerin olması gerektiğine dikkat çekiliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu