Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Europower Portekiz’den 20 Milyon Liralık Sipariş Aldı

20 milyon liraya yakın sipariş alan Europower'da hisseler günü yatay tamamlamaya hazırlanıyor. Şirket cephesinden son haberler şöyle...
Europower Portekiz’den 20 Milyon Liralık Sipariş Aldı
Yorum

Girişim Elektrik iştiraki Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. sık sık aldığı yeni siparişlere bir yenisini daha ekledi. Şirketten gelen açıklamaya göre Portekiz’de yerleşik bir firmadan muhtelif sayıda ve özellikte, modüler hücre, AG pano, dağıtım trafosu ve sac köşk siparişi alındı.

Siparişin bedelinin güncel kur ile hesaplandığında 19.982.800 TL’ye denk gelen 840.000 ABD doları olduğu açıklandı.

Son yıllarda özellikle yenilenebilir enerjiye ağırlık verilmesi, enerji şirketlerinin daha çok tercih edilmesini sağlıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yenilenebilir enerji alanına yatırım yapacak şirketler için 450 milyon dolarlık finansman desteği sağlayacağını açıklaması da bu sektör için olumlu bir gelişme oldu.

Europower Almanya’da InterSolar Fuarına Katılacak

Europower Fuara Katiliyor
Kaynak: Europower

14-16 Haziran 2023 tarihleri arasında Almanya Münih’te gerçekleşecek InterSolar Fuar’ına katılacaklarını duyuran Europower Enerji, yatırımcısının en çok güvendiği şirketler arasında yer alıyor.

Nisan ayında yoğun katılımla halka arz edilen şirketin hisseleri 40,60 TL sabit fiyattan satışa sunuldu.

İlk gün 44,66 lira tavan fiyattan işlem görmeye başlayan hisseler, Mayıs ayının başına kadar yükseldi. 80 lira civarına kadar çıktıktan sonra düşüşe geçerek alım fırsatı verdi.

61 liradan sonra yeniden yukarı yönlü hareket etmeye başlayan EUPWR hisseleri 5 Haziran’da 98,45 ile zirveyi gördü.

Bu seviyeden sonra yeniden yön değiştirerek sakin bir düşüş sergiledi. 12 Haziran işlemlerini 87,3 liradan tamamlayan hisseler, yeni güne yatay başladıktan sonra 85,6 – 89,95 arasında hareket etti.

Saat 16.22’de yüzde 0,11 değer kaybıyla 87,1 liradan işlem görüyor. Hisselerin hatalık kaybı ise yüzde 6’dan fazla.

Günlük ortalama fiyatı 87,91 olan hisselerin alt marj fiyatı 78,6, üst marj fiyatı 96,0 ve 20 günlük ortalaması 86,42 şeklinde.

Haftalık bazda en düşük 85,6, en yüksek 94,4, aylık en düşük 60,1, en yüksek 98,45 seviyeleri kaydedildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu