Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Europower Enerji 118,7 Milyon TL’lik İhaleyi Aldı

Europower Enerji, birinci olduğunu açıkladığı ihalenin şirketin uhdesinde kaldığını duyurdu. Detaylar haberde...
Europower Enerji 118,7 Milyon TL’lik İhaleyi Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Girişim Elektrik iştiraki Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Haziran ayının ilk haftasında Türkiye Elektrik İletim A.Ş. tarafından düzenlenen ihalede birinci olduğunu açıklamıştı. Şirketten bugün konuya yönelik yeni bir açıklama geldi.

Europower Enerji, yaptığı açıklamada ‘’ İTM-445 Referanslı 154kV Karkamış TM(Gaziantep) Yapım İşi” konulu ihaleye katıldığı ve en avantajlı fiyatı vererek ihalede 1. Olduğunu hatırlattı.

Türkiye Elektrik İletişim A.Ş. İhale Komisyonu’nun işin şirketin uhdesinde kaldığına dair kesinleşme kararını ilettiği aktarıldı. İşin baz bedelinin 118.713.550 TL olduğu açıkladı.

Europower Canlı Grafik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin borsada işlem gören (EUPWR) kodlu hisselerine göz attığımızda açıklama öncesinde saat 13.20’de 80,1 TL’den işlem gördü. Açıklama sonrasında şirketin hisseleri 81,70 TL’ye yükseldi. Hisseler saat 14.38 itibarıyla 81,9 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.