Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EUREN, KUYAS ve LUKSK’dan Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören EUREN yeni iş ilişkisini, KUYAS şirket satın alma açıklamasını, LUKSK temettü kararını paylaştı.
EUREN, KUYAS ve LUKSK’dan Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret (EUREN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada yeni iş ilişkisine yönelik bilgiler paylaştı. Şirket, 1 yılı aşkındır süren denetim ve testlerden başarıyla geçerek Avrupa’nın en büyük beyaz eşya üreticilerinden BSH (Bosch) Ev Aletleri firmasının Türkiye ve Dünyadaki şirketleri için onaylı tedarikçisi olduğunu duyurdu.

Deneme üretimlerinin başladığı, kesinleşen siparişlerin bildirileceği ifade edildi.

EUREN, olumlu performans göstererek günlük yüzde 6,6 artışla 12 TL’ye yükseldi. Hissede kazanç oranları haftalık yüzde 12, aylık yüzde 3,4, yıllık ise yüzde 182,2 seviyesinde bulunuyor.

Kuyaş Yatırım

Borsa İstanbul’da KUYAS koduyla faaliyet gösteren Kuyaş Yatırım, şirket satın alma konusunda açıklama yaptı.

Şirket, Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Ağına ve İşletmeci Lisansına sahip yurt içi yerleşik bir firmanın hisselerinin alımı konusunda görüşmelere başladığını belirtti.

GCM Yatırım Banner

İncelemeler sonrası netice ve gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağı aktarıldı.

KUYAS, günlük yüzde 0,8 artışla 24 TL’den işlem görüyor. Aylık kayıp yüzde 6’yı gösterirken yıllık getiri yüzde 375 oranında.

Lüks Kadife

Lüks Kadife Ticaret ve Sanayii (LUKSK), kar payı dağıtımına yönelik açıklama yaptı. Şirket A grubu pay sahiplerine hisse başına net 0,36 TL nakit temettü vereceğini bildirdi.

LUKSK, günlük yüzde 2 kayıpla 75,4 TL seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.