Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Eurasia Direktörü IRA Konusunda AB’yi Eleştirdi

Eurasia’nın direktörü Emre Peker, ABD’nin Enflasyonu Düşürme Yasası hazırlanırken, AB’nin bir şey yapmadığını söyledi.
Eurasia Direktörü IRA Konusunda AB’yi Eleştirdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Danışmanlık grubu Eurasia’nın direktörü Emre Peker, ABD’nin büyük ses getiren Enflasyon Azaltma Yasası hakkında değerlendirmede bulundu. IRA olarak adlandırılan yasa, Avrupa tarafından sert eleştirilere maruz kalsa da destekleyenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla.

Emre Peker, CNBC’ye verdiği demeçte Avupa’nın Joe Biden hükümetinin benzeri görülmemiş iklim sübvansiyonlarına rakip olacak bir program oluşturmak için adeta zamana karşı yarış içinde olduğunu söyledi.

ABD’nin mevzuatı bir gecede geçemeyeceğini ve AB’nin daha hızlı hareket edebileceğini ifade eden isim, “AB direksiyon başında uyuyordu. Washington’da 28 temsilcilik vardı, Avrupalılar IRA kabul edilmeden önce IRA’ya karşı koymak için daha fazlasını yapabilirdi.” şeklinde sert bir eleştiride bulundu.

369 milyar dolarlık rekor bir harcama içeren yasa, Ağustos ayında onaylanmıştı. O tarihten beri de tartışmalar devam ediyor.

Avrupalılar ABD’de Daha Fazla Yatırım Planlıyor

Bir Volkswagen sözcüsü, Avrupalı firmaların yakın zamanda talepte canlanma olacağı beklentisiyle ABD’de yatırım planı açıkladıklarını ve daha fazlasının geleceğini söyledi.

Şirketinin Kuzey Amerika için iddialı hedefleri olduğunu belirtti. Avrupa’nın en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Volkswagen’in ABD’de daha karlı bir şekilde büyümesi için eşsiz bir şansı olduğunu aktardı.

IRA’nın yeşil teknoloji konusunda benzeri görülmemiş önlemleri kapsadığını, yenilenebilir teknolojilerin önemli ölçüde artırılmasını desteklemek için AB’nin bu yönde ilerlemesi adına bir teşvik görevi görebileceğini sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu