Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Etiler Gıda Pay Alım Teklifi Fiyat ve Tarihlerini Açıkladı

Etiler Gıda, payların gönüllü pay alım teklifi yoluyla Mehmet Hilmi Soylu ve İzettin Kaplan tarafından devralınmasına yönelik teklif bilgi formunu yayımladı.
Etiler Gıda Pay Alım Teklifi Fiyat ve Tarihlerini Açıkladı
Son Güncelleme: 

Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. Mehmet Hilmi Soylu ve İzettin Kaplan tarafından yapılacak gönüllü pay alım teklifine ilişkin Pay Alım Teklifi Bilgi Formu’nu kamuoyu ile paylaştı.

Söz konusu kararın Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından, 4.11.2021 tarih ve 56/1631 sayılı kararı ile onaylandığı bildirildi. Pay alımına aracılık edecek olan kurumun Piramit Menkul Kıymetler A.Ş. olduğu belirtildi.

Bu gelişmeler doğrultusunda Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının satışına ilişkin anlaşma sağlandığı 24.05.2021 tarihinden önceki altı aylık dönem içinde oluşan günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama borsa fiyatlarının aritmetik ortalaması 1 TL nominal değerli pay için 5.33 TL olarak kesinleştiği açıklandı.

Pay alım teklifi için belirlenen süre 10 iş günü olurken, 11.11.2021 – 24.11.2021 tarihleri arasında yapılacağı aktarıldı.

Etiler Gıda hisseleri (ETILR) bugünkü işlemlerde %0,59 oranında değer kaybetti.
Etiler Gıda Hisseleri %0,59 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Son kapanışını 5,10 liradan gerçekleştiren şirket hisseleri, üçüncü işlem gününe 5,07’den başladı. Ardından 5,07’ye geriledi. Hisseler haftalık bazda pozitif tarafta kalarak yatırımcısına %6 oranında kazandırdı.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Ancak aylık bazda %2,50 oranında değer kaybetti. Bu dönemde gördüğü en yüksek fiyat 5,45, en düşük 4,70 oldu. Yıllık dönemde %24 oranında getiri sunan hisselerin fiyat aralığı 3,90 – 8,19 oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu