Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Etiler Gıda Gönüllü Pay Alım Teklifi İşlemleri Sonuçlandı

Etiler Gıda payları için gerçekleştirilmiş olan gönüllü alım teklifi işlemleri sonucu hakkında bildirimde bulundu.
Etiler Gıda Gönüllü Pay Alım Teklifi İşlemleri Sonuçlandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. bu ayın başlarında payların gönüllü pay alım teklifi yoluyla Mehmet Hilmi Soylu ve İzettin Kaplan tarafından devralınmasına yönelik teklif bilgi formunu yayımlamıştı.

Bugün de Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) payları için gerçekleştirilmiş olan gönüllü pay alım teklifi işlemleri sonucu hakkında bildirimde bulundu.

Dünkü kapanışı 5,40 TL’de yapan Etiler Gıda hisseleri (ETILR) bugünkü seansa 5,50 TL ile başladı.
Etiler Gıda Hisse Yükseliş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Açılıştan sonra 5,60 TL’ye çıkarak gün içi yüksek seviyesini kaydetti. Böylece 8 Ekim sonrası en güçlü değerini kaydetmiş oldu.

Mayıs ayında 8,19 Türk lirası ile bir yılın yükseğini test eden hisseler, haftalık bazda yüzde 6 değerlenirken yıllık bazda yüzde 11,50 oranında artış kaydetti. Yılık bazda da pozitif bölgede duran hisseler bu göstergede yüzde 21’e yakın değer kazandı.

KAP açıklamasında göre Mehmet Hilmi Soylu ve İzzettin Kaplan tarafından 11.11.2021 – 24.11.2021 tarihleri arasında Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş payları için gerçekleştirilmiş olan gönüllü pay alım teklifi işlemleri sonucunda Mehmet Hilmi Soylu ve İzzettin Kaplan 13 yatırımcıdan 633.114 TL nominal değerli pay alarak Mehmet Hilmi Soylu için %27.12, İzzettin Kaplan için ise %14.36 hissedarlık oranına ulaştı.

GCM Yatırım Banner

Pay alım teklifi süreci sonucunda Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin yönetiminin kontrolünde herhangi bir değişiklik olmadı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.