Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum’un Zincirdeki Bu Değeri, Fiyat Artarken 3 Ayın Dibinde

Glassnode tarafından izlenen veriler, Ethereum’un piyasa kapitalizasyonu üç ayın en düşük seviyesine ulaştı.
Ethereum’un Zincirdeki Bu Değeri, Fiyat Artarken 3 Ayın Dibinde
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasında yaşanan yukarı yönlü hareketlenme ile beraber, zincir üzerindeki verilerde de değişiklikler yaşanıyor. Ethereum zinciri üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin değerleri ile ilişkili piyasa kapitalizasyon verisinde dikkat çeken bir değişim söz konusu.

Zincir üstü bir gösterge, önde gelen akıllı sözleşme blok zinciri Ethereum’un yerel kripto para birimi ETH’nin zorlayıcı değerlemelerde işlem görüyor olabileceğini gösteriyor. Ağda işlenen zincir üstü işlemlerin değeri ile ilgili olarak kripto para biriminin piyasa kapitalizasyonunu ölçen Ethereum’un ağ-değer (NVT) oranının yedi günlük ortalaması 59.3’e düştü.

Ethereum NVT oranı
Kaynak: Glassnode

Blockchain analitik firması Glassnode tarafından izlenen verilere göre bu, 19 Kasım’dan bu yana en düşük seviye olarak kayıtlara geçti. Kripto para biriminin fiyatına göre zincir üstü işlemlerin daha yavaş bir büyüme oranını ima eden yükselen bir oran, ağın aşırı değerlendiğini gösteriyor.

Metrik, bir hisse fiyatının ucuz mu yoksa pahalı mı olduğunu ölçmek için borsalarda yaygın olarak kullanılan fiyat/kazanç (P/E) oranı ile benzerlik taşıyor.

NVT oranındaki düşüş, Etheruem fiyatındaki artışla paralel olarak gerçekleşiyor. Bitcoin’in haftaya güçlü bir yükselişle başlaması, ETH’nin değerini günler içerisinde yüzde 30’a yakın artırdı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Bitcoin Günü Nasıl Kapatır?

Kripto para birimi yazım itibarıyla 208 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 1.700 dolar seviyesinden işlem görüyor. ETH Kasım 2021’deki kripto rallisinde, 4.800 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.