Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum’un Yıl Sonu Fiyatı için 5.700 Dolar Tahmini Yapıldı

Kripto uzmanları Ethereum’un bu yıl içerisinde yeni zirvelere çıkacağını tahmin ediyor. Detaylı veriler haberde...
Ethereum’un Yıl Sonu Fiyatı için 5.700 Dolar Tahmini Yapıldı
HABER GİRİŞ

En değerli altcoin olan Ethereum, DeFi varlık ticaretindeki düşüşe rağmen, 6.800 dolar seviyesini aşabilir ve yeni bir tarihi zirveye ulaşabilir. Finder tarafından paylaşılan ve 36 fintech uzmanının katıldığı bir ankete göre dijital varlığın geleceği parlak görünüyor .

Kripto para birimi uzmanlarından oluşan panelinin fikir birliği, Ethereum’un 2022’de ortalama 6.872 dolara ulaşacağını ve yıl sonunu 5.700 dolar seviyesinden kapatacağı yönünde.

ETH uzun vadeli tahminler
Kaynak: Finder

Thomson Reuters’de teknoloji uzmanı ve fütürist olan Joseph Raczynski, Ethereum’un yıl sonu değeri için daha olumlu tahminlerden birine sahipti. Analist ETH’nin yıl sonuna kadar 8.000 dolara ulaşacağını yaklaşmakta olan Merge güncellemesinin önemli bir yere sahip olacağını belirtti.

Ethereum yükseltmesi Merge bu yaz içerisinde gerçekleşecek. Bunun ETH üzerinde patlayıcı bir etkisi olabileceğini belirten Raczynski, “İnsanlar yıllardır bunu bekliyor. Çok daha güvenli, yüzde 99 daha enerji verimli ve deflasyonist olmalıdır. Bu, lider bir blok zinciri olarak potansiyelin üçlüsü değilse, ne olacağını bilmiyorum.” diye konuştu.

Ankete katılanların yüzde 35’i ETH’nin deflasyon mekanizmasının günellemeden sonra piyasa üzerinde en faydalı etkiye sahip olacağını belirtiyor.

GCM Yatırım Banner
ETH günlük fiyat
Kaynak: CoinMarketCap

Buna karşılık yüzde 29’u ETH’nin düşük enerji kullanımının fiyatlandırma üzerinde en fazla etkiye sahip olacağına inanırken, yüzde 16’sı kripto para biriminin saniyede daha fazla işlem yapmasının en büyük etkiye sahip olacağına inanıyor.

CoinJar’ın CEO’su Asher Tan da aynı şekilde ETH’nin geleceğine güveniyor ve 2030 yılına kadar 35.000 dolara ulaşabileceğini ve bu yıl 8.500 dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Ethereum yazım itibarıyla piyasadaki düşüşün etkisinde ve 2.600 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi Kasım ayında 4.800 dolar ile tarihi zirvesini test etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın