Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’un Stake Edilen Arzı ABD’deki Banka Krizi Sonrası Rekor Seviyede

Ethereum’un stake edilen miktarı Mayıs ayında tarihi zirvesini yineledi. ABD’deki borç tavanı görüşmeleri ve banka krizinin etkili olduğu belirtildi.
Ethereum’un Stake Edilen Arzı ABD’deki Banka Krizi Sonrası Rekor Seviyede
Yorum

Ethereum’un stake edilen sayısı Mayıs ayında toplam arzın yüzde 2,46’sına karşılık gelen 2,96 milyon ETH ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Mayıs ayında stake edilen ETH miktarı, para çekme işlemlerini içermiyor ve Şubat 2022’de kaydedilen en yüksek ikinci miktarın iki katından fazladır.

Stake edilen ETH’deki önemli artış, 12 Nisan’daki Shapella yükseltmesinden sonraki bir ay içinde geldi. Güncelleme doğrulayıcıların iki yıl sonra stake ettikleri ETH’lerini geri çekmelerine izin veriyor.

Birçoğu daha sonra ETH’nin ağır şekilde geri alınmasının Ethereum ağı için düşüş eğilimi olabileceğine inandı. Buna karşılık tüm stake edilmiş ETH’lerin yüzde 1’inden daha azı Shapella’dan sonra satıldığı tahmin ediliyor.

Stake edilen Ethereum miktarı
Kaynak: Dune Analytics

Shapella’dan sonraki hafta, doğrulayıcılar tarafından Beacon Chain’den yaklaşık bir milyon ETH çekildi. Ancak, Mayıs ayının başlamasıyla birlikte stake edilen ETH sayısı, para çekme sayısını geçti. Son verilere göre tüm ETH staking işlemlerinin neredeyse yüzde 18’i Mayıs ayında yapıldı.

Ethereum stake oranlarındaki rekor artış, ABD’deki bankacılık krizi ve borç tavanı görüşmeleri sırasında kendisini gösterdi.

Araştırma analisti Brian McColl, “ABD Borç tavanı olayı ve bankaların iflas etmesiyle ilgili önceki olaylar kesinlikle ETH popülaritesini etkiledi. Giderek daha fazla kullanıcı paralarını bankada tutmaktansa ETH’de yatırmayı tercih ediyor.” değerlendirmesini yaptı.

Ethereum yazım itibarıyla 226 milyar dolar piyasa değerine sahip ve 1.880 dolar seviyesinden işlem görüyor Kripto para birimi Kasım 2021’de 4.800 doların üzerine çıkarak tarihi zirvesine dokunmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%