Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum’un Fiyatı Bu Metrikle Tahmin Edilebilir

Kripto para piyasasının en değerli altcoini olan Ethereum’un fiyatını tahmin etmek için yeni bir metrik paylaşıldı. Ayrıntılar geliyor…
Ethereum’un Fiyatı Bu Metrikle Tahmin Edilebilir
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para yatırımcılarının Bitcoin’den sonra en çok takip ettiği varlıkların başında Ethereum geliyor. Altcoinlerin büyük bölümü ETH tabanlı ve bu nedeniyle Ethereum’daki fiyat hareketleri piyasanın yönünde belirleyici rol oynuyor.

Bu minvalde Ethereum’un fiyatını tahmin etmek için yeni bir ara Delphi Digital tarafından paylaşıldı. Bu metrik, AAVE, Compound ve MakerDAO’yu içeren Toplam Kredi Üstün Metriklerine karşı USD cinsinden normal Ethereum fiyatını içeriyor.

Teknik olarak metrik, ağdaki mevcut likidite miktarını yansıtıyor. Grafikten de anlaşılacağı üzere, bahsi geçen çözümlerdeki likidite Ethereum’un fiyat performansını doğrudan etkiliyor.

ETH toplam ödenmemiş krediler grafiği
Kaynak: Delphi Digital

Yüksek korelasyon sayesinde likidite bir analiz aracı olarak kullanabilir. Sektördeki en büyük ikinci kripto para biriminin performansı büyük ölçüde ticaret hacmine, pazarın derinliğine ve ağın genel kullanımına bağlı olduğundan, Ethereum’un piyasanın likiditesine olan sıkı bağlılığı beklenen bir durum olmakta.

Bahsi geçen krediler, likiditeye maruz kalma aracı olarak kullanılmıyor. Yatırımcılar nispeten daha küçük teminat yatırarak, ek likidite kazanma ve fiilen bir varlığa sahip değilken piyasada belirli anlaşmalar yapma olanağına sahip oluyor.

GCM Yatırım Banner

Ethereum kripto para piyasasının genelinde olduğu gibi makroekonomik olumsuzluklardan nasibini aldı ve yıl boyunca büyük bir düşüş yaşadı.

En değerli altcoin Kasım 2021’de 4.800 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Mevcut fiyat zirvenin yüzde 75 altında ve 1.200 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.