Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum’daki Yükseliş Sonrası Likidasyon 230 Milyon Doları Aştı

Ethereum’un son günlerdeki yükselişi ile vadeli işlemlerdeki tasfiyelerde artış kaydedildi.
Ethereum’daki Yükseliş Sonrası Likidasyon 230 Milyon Doları Aştı
HABER GİRİŞ

Bitcoin’den sonra en değerli kripto para birimi olan Ethereum, son günlerin en iyi performans gösteren varlıkları arasında yer alıyor. Dijital varlık birkaç gün içerisinde 1.000 dolardan 1.450 doların üzerine çıktı.

En değerli altcoin yazım itibarıyla 1.475 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu durum vadeli işlemlerde kaldıraçlı pozisyonların daha fazla tasfiye edilmesine neden oluyor. Coinglass verileri, son 24 saatte ETH üzerinde 230 milyon dolarlık pozisyonun tasfiye olduğunu doğruluyor.

Fiyattaki yükseliş nedeniyle tasfiyelerin büyük bölümü kısa pozisyonlar üzerinde gerçekleşti. Tasfiyelerin 137 milyon doları kısa pozisyonlar üzerinde olurken, 93 milyon doları uzun pozisyonlarda yaşandı.

ETH likidasyon oranları
Kaynak: Coinglass

Tasfiye, bir borsanın, tüccarın başlangıç ​​marjının kısmen veya tamamen kaybı nedeniyle bir tüccarın kaldıraçlı pozisyonunu zorla kapatması olarak tanımlanıyor.

Yatırımcılar kaldıraçlı bir pozisyon için marj gereksinimlerini karşılayamadığında likidasyon gerçekleşir ve tüm varlık kaybedilir. ETH’deki yükseliş Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen Merge yükseltmesi öncesinde gerçekleşiyor.

GCM Yatırım Banner

Kripto para birimi geçen haftadan bu yana yüzde 30’dan fazla yükseliş kaydetti. Teknik veriler, mevcut satın alma eylemi devam ederse fiyatların 1.800 dolara kadar çıkabileceğini gösteriyor. Destek bölgesi ise 1.350 dolar seviyesinde oluşuyor.

Diğer yandan Bitcoin’in 22.000 dolar seviyesinin üzerine çıkması, piyasa genelindeki likidasyonları artırdı. Son verilere göre 24 saatlik zaman dilimindeki toplam likidasyonlar 400 milyon dolara ulaştı.

Bu tasfiyelerin yüzde 60’ından fazlası kısa pozisyonlar üzerinde görüldü. Kısa pozisyonlar üzerindeki likidasyon oranı 255 milyon doları aştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.