Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum’daki Dencum Yükseltmesi Bu Altcoinlerin Potansiyelini Artırdı!

Ethereum ağında geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Dencun yükseltmesi, Katman 2'lerdeki işlem maliyetlerini düşürdü. İşte o kripto para birimleri...
Ethereum’daki Dencum Yükseltmesi Bu Altcoinlerin Potansiyelini Artırdı!
HABER GİRİŞ

Ethereum ağında dün uzun zamandır beklenen Dencum yükseltmesi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi. Veriler ağdaki Katman 2 varlıklardaki işlem maliyetlerini azaltma sözünü yerine getirmiş gibi görünüyor.

Yükseltme katman 2’lere blob adı verilen yeni bir işlem türü sağladı. Bu bloblar, geleneksel “çağrı verisi” yöntemi yerine Ethereum üzerinde bilgi yayınlarken zincirler için yeni bir konum noktası görevi görerek ücret indirimine doğrudan bir yol sunuyor.

Optimism ekosistemindeki OP Mainnet, Base ve Zora’nın yanı sıra zkSync ve Starknet gibi diğer katmanlardan elde edilen verilerin tümü, işlem ücretlerinde gözle görülür düşüş olduğunu gösteriyor.

Starknet’in ücretlerde düşüşler gözlemlendi. Ağdaki en büyük cüzdan sağlayıcılarından biri olan Argent, X’te Starknet’teki takas için ortalama ücretin Dencun’dan birkaç gün önce 6,8 doların üzerindeyken 0,04 dolar olduğunu belirtti .

Yaygın olarak kullanılan katman 2 protokollerinden olan Arbitrum, henüz Dencun iyileştirmeleriyle entegre edilemedi. Arbitrum toplama zincirlerine blob desteği sunarak ArbOS yükseltmesini bugün daha sonra başlatmayı planlıyor.

GCM Yatırım Banner

OP, STRK ve ARB gibi katman 2 tokenlerinde ilerleyen günlerde işlem ücretlerindeki düşüş nedeniyle kullanım oranının artması bekleniyor. Bu söz konusu kripto para birimlerinde güçlü yükselişler geleceğine dair beklentileri artırıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın