Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum’da Yükselişin Sürmesi için Bu Desteğin Tutulması Gerekiyor

Ethereum kripto para piyasası ile paralel olarak büyük bir düşüş sonrası kayıplarını geri alıyor. Analist tutulması gereken seviyeyi paylaştı.
Ethereum’da Yükselişin Sürmesi için Bu Desteğin Tutulması Gerekiyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para para piyasasının en değerli altcoini olan Ethereum, FTX iflası başta olmak üzere ekosistemi olumsuz etkileyen olaylar zinciri ile kayıplarını artırmıştı. ETH düşüşünü 1.100 doların altına kadar sürdürdü. Dijital varlık buradan toparlandı ve yeniden 1.200 dolar seviyesine yaklaşıyor.

Daha önce kaybedilen 1.500 dolar seviyesinin ise geri kazanılması bekleniyor. Analist Michael van de Poppe, yükselişin sürmesi için tutulması gereken destek bölgesini paylaştı.

Analiste göre Ethereum, 1.200-1.2500 Dolar civarında kritik bir dirençle karşı karşıya ve bu direncin, 1.336 dolarlık ilk fiyat hedefine ve 1.547 dolarlık ikinci fiyat hedefine doğru ilerlemesi için kırılması gerekiyor.

ETH fiyat analizi
Kaynak: Michael van de Poppe

Michael van de Poppe, Ethereum’un tercihen 1.150 doların üzerinde kaldığını görmek istediğini belirtti. Zincir üzerindeki veriler de ETH ağında birikimin devam ettiğini gösteriyor. Santiment’e göre 100 ila 10.000 TH tutan balinalar varlıklarını önemli oranda artırdı.

Analitik firması balina adreslerinin, bir yıl önceki en yüksek seviyelerin dörtte birinden daha az fiyatlarla biriktirmeye devam ettiğini bildirdi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Bitcoin Günü Nasıl Kapatır?
ETH balina adresleri
Kaynak: Santiment

Kripto para birimi yazım itibarıyla 145 milyar dolar piyasa değeri ile 1.192 dolardan işlem görüyor. ETH Kasım 2021’deki rallisinde 4.800 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Mevcut fiyat ise o seviyenin yaklaşık yüzde 75 aşağısında bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.