Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum’da ETF Onayı Öncesi Yükseliş Momentumu 3 Yılın Zirvesinde

Popüler bir teknik çalışma, Ethereum'un devam eden yükseliş trendinin Mayıs 2021'deki kadar güçlü olduğun ortaya koydu. Haziran ayı sonu için yeni fiyat hedefi verildi.
Ethereum’da ETF Onayı Öncesi Yükseliş Momentumu 3 Yılın Zirvesinde
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ethereum için beklenen gün geldi ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Ethereum ETF başvuruları için nihai kararını açıklaması bekleniyor. Son günlerde başvuruların onaylanacağına ilişkin beklentiler, ETH fiyatını 3.800 doların üzerine taşıdı.

Ethereum yazım itibarıyla 3.875 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu yükselişin ortasında ETH’ye dair bir gösterge boğa momentumunun Mayıs 2021’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını gösteriyor.

Kripto para biriminin 10 gün boyunca fiyatlardaki değişim oranını ölçen momentum göstergesi, Mayıs 2021’den bu yana en yüksek seviye olan 880 dolara sıçradı. Bu Ethereum’daki yükseliş eğiliminin yeni bir seviyeye çıktığını gösteriyor.

ETH günlük ve haftalık grafik
Kaynak: TradingView

Teknik olarak bakıldığında, 14 günlük RSI 70’in üzerine çıktı ve bu aynı zamanda yükseliş momentumunun güçlendiğinin bir işareti. Gösterge 0 ile 100 arasında bir aralığa sahiptir. 70’in üzerindeki okumalar, yaygın olarak algılanan aşırı alım koşullarının aksine, güçlü bir yukarı yönlü momentuma işaret eder. 30’un altındaki okumalar fiyat satışlarında hızlanma olduğunu gösteriyor.

14 haftalık RSI ise önceki parabolik boğa koşularına işaret eden bir eşik olan 70 seviyesine yaklaşıyor. Ani direnç, Nisan ayındaki en yüksek seviye olan 4.090 dolarda ve ardından 2021 boğa koşusu sırasında ulaşılan 4.690 dolar seviyesinde görülüyor. ETH tarihinin en yüksek seviyesine Kasım 2021’de 4.800 doları aşarak ulaşmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.