Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum’a Merge Yükseltmesi ile Kurumsal İlginin Artması Bekleniyor

Ethereum ağında gerçekleşen Merge yükseltmesi sonrası, bundan sonrasına dair yeni raporlar gelmeye devam ediyor. Ayrıntılar haberde...
Ethereum’a Merge Yükseltmesi ile Kurumsal İlginin Artması Bekleniyor
HABER GİRİŞ

Ethereum ağı aylardır beklenen Merge yükseltmesi ile beraber iş kanıtından hisse kanıtına geçiş yaptı. Bugün sabah saatlerinde yapılan güncelleme başarılı bir şekilde tamamlandı. Yükseltmenin ardından yatırımcılar bundan sonra ETH’nin nasıl bir yol izleyeceğini merak etmeye başladı.

Berstein tarafından hazırlanan bir rapora göre ağda gerçekleştirilen bu güncelleme sonrası kurumsalların Ethereum’a olan ilgisi artış gösterecek.

ETH’de Kurumsal İlgi Beklentisi

Firma raporunda blockchain’in ölçeklenebilirlik yol haritası ve üzerine inşa edilen canlı dijital ekonomi göz önüne alındığında, bir dijital varlık kategorisi lideri olarak ortaya çıkacağına yer verildi. Ayrıca lider pazar payı, piyasa değeri ve likiditesi nedeniyle eterin (ETH) kurumsal olarak güçlü bir şekilde benimsenmesi bekleniyor.

Hisse kanıtı (POS) sistemi altında ilk blok doğrulandı ve yaklaşık 45 ETH işlem ücreti ödendi. Bernstein, validatör katılım oranının yaklaşık yüzde 95 olduğunu ve geçişten birkaç dakika sonra zincirin kesinliğe ulaştığını açıkladı.

Merge, Ethereum blok zinciri için planlanan beş yükseltmeden ilkidir ve bir iş kanıtından (PoW) daha enerji verimli bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçişi içeriyor. Bernstein geçişin ardından madencilik ağlarının gereksiz olduğunu ve muhtemelen Ethereum çatalı olan Ethereum Classic’te veya oyun endüstrisinde kullanılacağını tahmin ediyor.

GCM Yatırım Banner

Merge ETH Tarihinde Önemli Bir Adım

Analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, başarılı yükseltmenin yıllarca süren planlamanın bir sonucu olduğunu ve Ethereum’u dünyanın en büyük merkezi olmayan süper bilgi işlem ağına geliştirme yol haritasında önemli bir kilometre taşı olduğunu belirtti.

Ethereum’un token emisyonlarının yaklaşık yüzde 90 oranında azalacak olması, enerji kullanımının yaklaşık yüzde 99 oranında düşmesi ve ETH sahiplerinin artık bir stake getirisi elde edebileceği belirtildi.

Sabah saatlerinde yapılan yükseltme sonrası, Ethereum topluluğu sanatsal ve eğlenceli paylaşımlar ile bunu kutladı. Kripto para birimi fiyat olarak yatay seyrini sürdürüyor. ETH yazım itibarıyla 1.590 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.