Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Ortalama İşlem Ücretleri ile Bitcoin’i 40’a Katladı

Ethereum’un en çok eleştirildiği konuların başında gelen işlem ücretleri yükselmeye devam ediyor. Ayrıntılar haberde…
Ethereum Ortalama İşlem Ücretleri ile Bitcoin’i 40’a Katladı
HABER GİRİŞ

Ethereum ağının en büyük sorunlarından biri olan yüksek işlem ücrtleri, son zamanlarda daha da artıyor. Veriler ETH’nin işlem ücretleri ile Bitcoin’i son 7 günlük ortalamada neredeyse 40’a katladığını gösteriyor.

Ethereum’un 5 Nisan’daki yedi günlük ortalama ücretleri, CryptoFees’ten elde edilen verilere göre, Bitcoin’in yedi günlük ücret ortalaması olan 623.285 dolardan 39.29 kat fazla olarak 24.487.397 dolara ulaştı.

Kripto İşlem Ücretleri
Kaynak: Cryptofees.info

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in daha önce belirttiği üzere, ağın yüksek ücretleri uzun süredir kullanılabilirliği için büyük bir zorluk ve merkezi olmayan bir ekonomi yaratma vizyonu için bir tehdit oluşturuyor .

Ethereum işlem ücretleri olarak Bitcoin’in çok üzerinde olsa da, yaklaşık sekiz aydır düşüyor ve 5.81 dolar seviyelerinde seyrediyor. Bu oran geçtiğimiz yılın Kasım ayında 62 doların üzerindeydi.

ETH 7 günlük fiyatı
Kaynak: CoinMarketCap

Ethereum, Proof-of-Work (PoW) döneminin sonunu resmi olarak işaretleyen ve planlanan Merge yükseltmesi ile Proof-of-Stake (PoS) konsensüsüne geçmek için çalışıyor.

GCM Yatırım Banner

Kripto para birimi geçtiğimiz yılın Kasım ayında 4.800 dolara çıkarak tarihi rekorunu test etmişti. Yazım itibarıyla Bitcoin’deki düşüşün etkisiyle Ethereum 3.250 dolara kadar düşmüş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın