Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Merge Yükseltmesi ile Deflasyonist Yapıya Kavuşacak

Geliştiricilerin bir süredir üzerinde çalıştığı Merge yükseltmesi, Ethereum’a enflasyon koruması sağlayacak.
Ethereum Merge Yükseltmesi ile Deflasyonist Yapıya Kavuşacak
HABER GİRİŞ

Bitcoin’den sonra en değerli kripto para birimi olan Ethereum, son günlerde yaklaşmakta olan Merge yükseltmesinin bekleyişi ile hareket ediyor. Eylül ayında yapılacak olan yükseltmeye dair analistler tahminlerini paylaştı ve geçmiş verilere atıfta bulundu.

IntoTheBlock’un araştırma direktörü Lucas Outumuro, Ethereum’un tarihsel verileri ve Merge yükseltmesi üzerinden bir projeksiyon paylaştı. Outumoru, ETH’nin birleşmenin ardından deflasyonist hale geleceğini iddia etti.

ETH Merge yükseltmesi ve deflasyonist yapı
Kaynak: Twitter

Ağustos 2021’deki EIP- 1559 yükseltmesine atıfta bulunan analist, ETH ihracının ağ ücretlerine bağlı olarak yüzde -%0.5 ile -%4.5 arasında değişeceğini söyledi. Ethereum’un deflasyonu, fiyatının düşmesine neden olabilir ve bu da yatırımcılar için satın alma gücünün artmasına neden olabilir.

Merge yükseltmesinin zamanının duyurulması, kripto para biriminin fiyatında olumlu bir etki yarattı. Ethereum bir haftada yüzde 45’ten fazla yükseldi ve 1.600 doların üzerine çıktı. Dijital varlık an itibarıyla 195 milyar dolar piyasa değerine sahip ve bu fiyat seviyesini tutmaya çalışıyor.

Ethereum geçen yılın Kasım ayında Bitcoin ile beraber güçlü bir ralli yaşamıştı. Kripto para birimi o dönem 4.800 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Mevcut fiyata bakıldığında, ETH o seviyenin yaklaşık yüzde 65 altında bulunuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.