Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Kritik Seviyeyi Kırdı: Ancak O Veri Zayıflık Sinyali Veriyor

Ethereum üzerinde izlenen opsiyon verileri talepte kısa vadeli bir zayıflık olduğunu gösteriyor. Ayrıntılar şöyle…
Ethereum Kritik Seviyeyi Kırdı: Ancak O Veri Zayıflık Sinyali Veriyor
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası ralli modunda işlem görmeye devam ederken, en büyük altcoin olan Ethereum’da opsiyon tüccarları, kripto para biriminin ikna edici bir şekilde 4.000 doları aşarak 2021 sonundan bu yana en yüksek seviyesine çıkmasının ardından kısa vadeli fiyat zayıflığına hazırlanıyor.

Opsiyon piyasası duyarlılığının bir ölçüsü olan ETH’nin bir aylık alım satım çarpıklığı negatife döndü ve satışların düşüş yönlü fiyat eğilimlerine karşı koruma sağlamak için kullanılan seçeneklere işaret etti.

60 günlük gösterge de satım opsiyonları lehine dönerken, 90 günlük ve 180 günlük göstergeler olumlu kalmayı sürdürüyor.

Satım opsiyonu, alıcıya, dayanak varlığı daha sonraki bir tarihte önceden belirlenmiş bir fiyattan satma hakkını verir. Bu pozisyon genellikle spot piyasa varlıklarını potansiyel fiyat düşüşlerinden korumaya çalışır. Alım seçeneği ise yükseliş hareketlerine karşı koruma sağlar.

QCP Capital, son yatırımcıların kısa vadeli Ethereum’a olan ilgisinin muhtemelen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Mayıs ayına kadar bir spot ETH ETF’onaylama ihtimalinin azalmasından kaynaklandığını açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Bloomberg’deki ETF analistleri dün paylaştıkları raporda, Mayıs ayındaki spot Ethereum ETF onayına ilişkin tahminlerini yüzde 70’ten yüzde 30’a düşürdüğünü bildirdi. Merkezi olmayan bahis platformu Polymarket’ta olasılık Ocak ayında yüzde 70’in üzerindeyken yüzde 31’e kadar geriledi.

ETH günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu yılın başlarında yatırım bankası JPMorgan , SEC’in Mayıs ayına kadar bir ETH ETF’yi onaylama olasılığının yüzde 50’den fazla olmadığını açıklamıştı. SEC geçen hafta BlackRock ve Fidelity’nin spot Ethereum ETF başvurularını ertelemişti.

Ethereum’a ilişkin son değerlendirme, kripto para biriminin Aralık 2021’den bu yana ilk kez 4.000 dolar seviyesini aşmasını takip ediyor. ETH yazım itibarıyla 480 milyar doları aşan piyasa değeri ile 4.020 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Diğer yandan Ethereum’da önümüzdeki gün Dencum yükseltmesinin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Yükseltme ile ETH ağındaki işlem ücretlerinin düşürülmesi hedefleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.