Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Katili Solana için Kritik Veriler Çıktı! Fiyat Ne Olacak?

Ethereum katili olarak bilinen Solana için son dönemdeki kritik veriler açıklandı. Ethereum ve Cardano'ya göre performansı nasıl? SOL fiyatı ne olacak? Detaylar...
Ethereum Katili Solana için Kritik Veriler Çıktı! Fiyat Ne Olacak?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ethereum ağının en büyük akıllı sözleşme rakiplerinden biri olan Solana (SOL), Mayıs ayında eklenen yeni adres sayısında gözle görülür bir artış elde etti. SOL ağına katılan yeni adreslerin toplam sayısındaki artışa rağmen, blok zincirinin değer açısından zincir üzerindeki etkinliği daha düşük seviyelerde seyretti ve aktif adresler azaldı.

Blok zincirindeki yeni adreslerin sayısındaki artışa rağmen Solana ağının zincir içi etkinliği düşüyor. Ethereum katili, ana ağ beta doğrulayıcıları için güncelleme sürümü ile rakip blok zincirleriyle rekabet etmeye hazırlanıyor. Bu gelişmeler eşliğinde Solana fiyatı geçen hafta yaklaşık yüzde 8 düştü.

Solana, zincir üstü aktivite geriledikçe Ethereum ve Cardano’dan daha iyi performans gösteremiyor. İşte dikkat çekenler…

Yeni Kullanıcı Adresindeki Artış SOL Fiyatını İyileştiremedi

Solana blok zinciri, gelen verilere göre Mayıs 2023 döneminde şu ana kadar çok sayıda yeni kullanıcı adresi ekledi.

The Block’tan alınan istatistiki bilgiler doğrultusunda, aylık olarak eklenen yeni adres sayısının, bu yılın Şubat, Mart ve Nisan aylarından çok daha fazla olması dikkat çekiyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: The Block

Yeni adreslerin adedi, varlığın kullanıcılar nazarındaki ilgisini ve faydasını temsil ettiğinden, kripto piyasası katılımcıları arasında SOL’un benimsenmesini değerlendirmede önemli bir ölçüt olarak kabul edilmekte. Aylık bazda yeni adreslerdeki önemli artışla birleştiğinde, Solana bu ay kendisini Ethereum ve Cardano’ya rakip olarak konumlandırdı.

Zincir üstü faaliyet ve SOL’un benimsenmesi, kullanıcılar arasında varlık için bir yükseliş tezi oluşturmada başarısız oldu ve altcoin fiyatı 15 Mayıs’tan bu yana yaklaşık olarak yüzde 8’lik düşüş gösterdi.

Solana Status Hesabından Yeni Güncellemeler Duyuruldu

Geliştirici ekipler, doğrulayıcıların karşılaştığı kesintiler ve zorluklar gibi Solana blok zincirinin karşılaştığı temel sorunların üstesinden gelmek amacıyla bu süreçte ana ağ beta doğrulayıcıları için bir güncelleme paylaştı.

Solana Status Twitter hesabı üzerinden bununla ilgili detaylı bilgilendirmelerde bulunuldu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @SolanaStatus

Zincir üzerinde taşınan değer, Solana’nın blok zincirinin işlem hacmi veya ekonomik veriminin ölçüsü olarak nitelendirilebilir. The Block’un aşağıdaki grafiği, Solana için zincir üzerinde taşınan değerin yedi günlük hareketli ortalamasının düştüğüne işaret etmekte.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: The Block

İşlem hacmi, Nisan ve 19 Mayıs arasında 1.82 milyar dolardan (7 günlük hareketli ortalama) 1.38 milyar dolara geriledi.

Blok zincirdeki aktif adreslerin yedi günlük hareketli ortalaması, 19 Mayıs’taki 490.95K zirvesinden 21 Mayıs’ta 455.37K’ye düşerek benzer bir eğilim izledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: The Block

SOL Fiyat Hareketleri

Solana blok zincirinin yerel tokenı SOL ise Pazartesi günü itibarıyla, Nisan 2023’teki 23.71 dolardan 19.38 dolara kadar gerileme gösterdi.

SOL toparlanmaya başlamak için mücadele ederken, Ethereum ve Cardano fiyatları da geçen hafta büyük ölçüde değişmedi.

Bugün duyurulan ana ağ beta doğrulayıcı yükseltmesinin Solana fiyatında bir iyileşme sağlayıp sağlayamayacağı merak ediliyor. Fiyat, haber yazımı itibarıyla 19.70 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın