Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum için Kritik Seviye! Yeni Rallinin Habercisi Olabilir!

Ethereum'un fiyat göstergelerinin olumlu sinyaller vermesine bağlı olarak ETH fiyatı güçlü duruşunu koruyor. Fiyat için kritik seviye neresi? Detaylar...
Ethereum için Kritik Seviye! Yeni Rallinin Habercisi Olabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki Ethereum’un (ETH) fiyatı, öncü kripto para birimi Bitcoin’e kıyasla son 24 saat içinde daha güçlü bir duruş sergiliyor. Son günlerdeki piyasa dalgalanmalarının etkisinden hızla kurtulan kripto paranın, önemli direnç seviyelerinin üstünde seyretmesi yeni bir ralli habercisi olabilir mi?

2023 yılının ilk çeyreği sona ererken, ETH fiyatının amiral kripto para birimi Bitcoin fiyatıyla son birkaç aydır büyük ölçüde aynı doğrultuda hareket ettiği gözlemleniyor.

ETH’ye Kısa ve Uzun Vadeli Bakışlar

Önümüzdeki aylarda korelasyonun yükselmeye devam edebileceğini söyleyen analist Dalmas Ngetich, makro yatırımcıların büyük olasılıkla BTC ve ETH’ye yönleneceğini ve portföylerini çeşitlendirdikçe onları risk varlıkları olarak değerlendireceklerini dile getirdi.

Uzun vadeli görünüm böyle değerlendirilirken, kripto stratejisti Aayush Jindal ise ETH fiyatının kısa vadede yükselişe geçebilme ihtimalinden bahsetti. Fiyatın, 1.780 dolar direncinin üzerinde olumlu işaretler gösterdiğini söyleyen analist, 1.850 dolarlık direnç bölgesinin aşılması halinde yeni bir yükseliş dalgasına hazırlıklı olunması gerektiğini öne sürdü.

1.760 dolar ve 1.780 dolar seviyelerinin üzerinde olumlu işaretler gösterdiğini söylediği fiyatın, 1.825 dolarlık direnç bölgesini aşıp kalıcılık sağlaması halinde yükseliş için görünümün daha da pozitif hale geleceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Desteklere Tutundu! Ethereum Fiyat Hareketleri

Ethereum fiyatı, hafta içinde yaşanan bazı olumsuz gelişmeler nedeniyle piyasa oynaklığının artmasına rağmen 1.750 dolarlık destek bölgesinin üzerinde güçlü duruşunu korudu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bu seviyeden daha yükseğe tırmanarak 1.840 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde yukarı yönlü bir kırılma girişiminde bulunan altcoin, Bitcoin’in aksine üst bölgeye geçemedi ve 1.840 doların üzerinde net bir hareket gerçekleştiremedi.

Aşağı yönlü bir düzeltmeye başlamadan önce 1.828 dolara kadar yükseldi ve ardından 1.800 dolar seviyesinin altına bir hareket gerçekleştirdi. Ancak fiyat, 1.750 dolar destek bölgesinin üzerinde kaldı. 1.762 dolar civarında bir dip oluşmasının sonrasında ise fiyatın yükselmeye başladığı gözlemleniyor.

ETH/USD paritesinin saatlik tablosunda 1.780 dolar civarındaki destekle bağlantılı bir yükseliş trendi çizgisi oluşturan ETH fiyatı, haber yazımı itibarıyla BTC’nin de biraz hareketlenmesiyle 1.825 doların üzerinde işlem görüyor.

ETH için Kritik Seviye!

Yükselişin sürmesi ve hızlanması adına fiyatın 1.825 dolar ve 1.850 dolar bölgelerini temizlemesi gerektiğini söyleyen Jindal, özellikle 1.825 doların üzerinde günlük kapanışın yükseliş adına oldukça umut verici olacağını dile getirdi.

Bir sonraki büyük direncin 1.880 dolar civarında olabileceğini belirten analist, daha fazla kazancın, fiyatı 2.000 dolar direnç bölgesine gönderebilecek olan 1.920 dolar direncinin test edilmesi sonucunu ortaya çıkarabileceğini kaydetti.

ETH için Destekler

Jindal, Ethereum’un 1.825 dolar direncini aşamayıp bu bölgede günlük bir kapanış gerçekleştirememesi durumunda aşağı yönlü bir düzeltme başlatabileceği ihtimalinden de bahsetti. Aşağı yönde ilk destek alanının 1.785 dolar ve 1.745 dolar bölgelerinde olduğunu söyleyen analist, ana destek bölgesinin ise 1.695 dolar civarında olduğunun altını çizdi.

1.695 doların altında bir kırılmanın gerçekleşmesi halinde ise fiyatın 1.620 dolara doğru düşüşünü derinleştirebileceği uyarısında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.