Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum için Aşağı Yönlü Kırılma Riski! Göstergeler Ne Diyor?

Ethereum fiyatı, Bitcoin'e kıyasla düşük performans gösterirken, bazı göstergeler aşağı yönde kırılma riski uyarısı veriyor. Detaylar haberde;
Ethereum için Aşağı Yönlü Kırılma Riski! Göstergeler Ne Diyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Merkez Bankası (FED) ve diğer büyük merkez bankalarının piyasa likiditesini artırmak için koordineli hamleler yapmasıyla kripto para piyasalarındaki canlanma devam ediyor. Amiral kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) pazara dönen yatırımcılar için güvenli liman olarak kabul görmesiyle, kral kripto para biriminin pazardaki diğer dijital varlıklara kıyasla çok daha güçlü hareketler sergilediği görülüyor.

BTC’nin haftalık kazancı yüzde 20’yi geçerken, ilk 10 kripto para birimi içinde haftalıkta en iyi performans gösteren altcoin an itibarıyla Solana (SOL) olarak görünüyor. Binance Coin (BNB) ve Ethereum (ETH) sonraki sıraları paylaşıyor.

ETH Fiyatı Haftaya Nasıl Başladı?

Gözlerin FED faiz kararı ve FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarına çevrildiği yeni haftada piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki ETH’nin fiyat hareketleri yakından takip ediliyor. Altcoinin, fiyatın 1.800 doların altına düşmesiyle son kazanımlarını konsolide ettiği görülüyor.

ETH/USD, Pazar günkü 1,843.84 dolarlık zirvenin ardından, yeni haftada 1,744.86 dolarlık gün içi en düşük seviyeyi gördü. Bu düşüş, Ethereum boğalarının, ETH’nin geçen Ağustos ayından bu yana en yüksek noktasına yükselmesinden günler sonra son kazanımlarını güvence altına aldıklarını ortaya koyuyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bir kısım analist, son geri çekilmeyi 66.00 noktasındaki uzun vadeli direnç bölgesinin altına düşen göreceli güç endeksine (RSI) bağlıyor.

GCM Yatırım Banner

Kripto stratejisti Aayush Jindal ise Ethereum fiyatının, düşük performans göstermesinden dolayı aşağı yönde kırılma riskiyle karşı karşıya olabileceği ve 1.740 dolar desteğinin altında net bir hareketin gerçekleşmesi halinde paritenin daha da düşebileceği konusunda uyarıda bulundu.

ETH Fiyatı, Bitcoin’in Hızına Yetişemedi

Ethereum fiyatı, 1.800 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde yeni girişimlerde bulunsa da 1.840 dolarlık direnç bölgesini aşma konusunda iki ret ile karşı karşıya kaldı ve fiyat, bu girişimlere olumsuz yönde tepki vermiş oldu.

1.800 dolarlık destek bölgesinin altında bir düşüş dalgası oluşurken, pazardaki ayılar fiyatı geri çekmeyi başardı. ETH/USD paritesinin saatlik tablosunda 1.760 dolar yakınındaki destekle önemli bir yükseliş trendi çizgisinin altında bir kırılma oldu.

Yükseliş için Kritik Seviye!

Haber yazımı itibarıyla 1.770 dolar civarında işlem gören ETH için bir sonraki büyük direnç bölgesinin 1.800 dolar bölgesine yakın olduğunu söyleyen analist Jindal, ana direnç bölgesi olan 1.840 dolar seviyesine dikkat çekti. 1.840 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde bir günlük kapanışın gerçekleşmesi halinde başka bir büyük yükseliş dalgasının başlayabileceğini belirtti.

Böyle bir senaryoda fiyatın 1.920 dolar direnç seviyesine doğru yükselme ihtimalinin doğacağını söyleyen Jindal, daha fazla kazancın ise fiyatı 2.000 dolara kadar gönderebileceğini ifade etti.

ETH için Daha Fazla Kayıp Masada mı?

ETH’nin öncelikle 1.800 dolar direncini aşamadığı takdirde aşağı yönlü hareketine devam edebileceğinin altını çizen analist, aşağı yönlü ilk desteklerin sırasıyla 1.740 dolar ve 1.690 dolar seviyesinin yakınında olduğunu söyledi.

1.690 doların altında bir kırılmanın olması halinde fiyatın 1.615 dolara düşebileceğinden bahseden isim, daha fazla kaybın yaşanması halinde 1.550 dolar seviyesinin test edilmesi sonucuyla karşılaşılabileceğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.