Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Fiyatı için Lido Finance Uyarısı! Nasıl Etkilenecek?

Kripto piyasalarındaki düşüş, en büyük altcoin Ethereum'u da olumsuz etkilerken, altcoin fiyatı yükseliş trendi içinde kalma çabalarını sürdürüyor. Detaylar haberde;
Ethereum Fiyatı için Lido Finance Uyarısı! Nasıl Etkilenecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD yıllık enflasyon oranının (TÜFE) açıklanması öncesinde kripto piyasalarında geri çekilme sürerken, öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC) gibi Ethereum da (ETH) düşüş gösteriyor. Peki, mevcut piyasa ortamında ETH fiyatını neler bekliyor?

ETH fiyatı yeni bir düşüş başlatırken 1.880 dolar destek bölgesinin altında işlem görmekte. Fiyat, haber yazımı itibarıyla 1.860 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın (SMA) altında işlem görüyor.

Büyük Miktarda Ethereum’un Kilidi Açılacak

Kripto analisti Ekta Mourya, staking protokolü Lido Finance’in 15 Mayıs’tan sonra 270.000 Ether’in kilidinin açılacağını duyurmasına dikkat çekerken, bunun muhtemelen satış baskısını artırdığını ifade etti. Kilidinin açılması muhtemel olan Ethereum’un şu anki fiyatıyla yaklaşık olarak 500 milyon dolara eş değer olduğu bilgisini verdi.

Buna bağlı olarak, ETH fiyatının toplu para çekme işlemlerinden kaynaklanan satış baskısıyla mücadele etmesinin beklendiğini dile getirdi.

Lido, Pazartesi günü geç saatlerde sürüm 2 güncellemesinin 15 Mayıs’ta devam edeceğini duyurdu. Güncelleme, doğrudan protokol içi Ether çekimlerinin kilidini açacak ve para çekme taleplerini etkinleştirecek.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @LidoFinance

Lido , güncellemenin üç günlük bir oylamada topluluğun yeşil ışık yakması durumunda 15 Mayıs’ta devam edeceğini bildirdi. Onaylanması halinde hareket, stake edilmiş Ether (stETH) tutan kullanıcıların bunu Ethereum ile değiştirmesine izin verecek ve bu da yaklaşık 270.000 Ether’in çekilmesine yol açacak.

Lido, kullanıcılar için herhangi bir ek bekleme süresi olmadan ilk para çekme isteklerini yerine getirecek.

Bu kadar büyük miktarda Ethereum’un kilidinin açılması, ETH üzerindeki satış baskısını muhtemelen artıracak.

“Fiyatın Daha Fazla Düşüşle Karşı Karşıya Kalması Muhtemel”

Ethereum fiyatının Haziran 2022’de başlayan bir yükseliş trendinde kalmaya devam ettiğine dikkat çeken analist, altcoinin fiyatının 2023 zirvesi olan 2.134 dolardan keskin bir düşüş yaşadığını da belirtti.

Yeni bir düşüş dalgasının gerçekleşmesi durumunda, Ethereum fiyatının, daha önce altcoin için destek sağlayan iki seviye olan 1.733 dolar ve 1.640 dolarda destek bulabileceğini ifade etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Açıklamasının devamında, Ethereum’un 1.687 dolardaki 200 günlük üstel hareketli ortalamasının, akıllı sözleşme ağının yerel tokenı için bir başka önemli destek seviyesi olduğunu kaydetti.

Analist O Seviyeye Dikkat Çekti

Ethereum fiyatının 2.015 dolar direncini aşması halinde, yükseliş hedefinin 2023 zirvesi olan 2.134 dolar olduğunu sözlerine ekleyen Mourya, aynı şekilde 2.015 dolarlık direncin üzerinde kesin bir kapanışın, düşüş tezini geçersiz kılacağına dikkat çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.