Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Fiyatı 1900 Doları Aştı! ETH için Sırada Ne Var?

Kripto para piyasası son günlerdeki olumlu seyrini sürdürürken, Ethereum fiyatı güç kazanmaya devam ediyor. ETH fiyatı nereye gidebilir? Detaylar;
Ethereum Fiyatı 1900 Doları Aştı! ETH için Sırada Ne Var?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası son beş gündür olumlu seyrini sürdürüyor. En büyük kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) fiyatları hareketlenmeye başlarken, Ripple (XRP), Solana (SOL) ve Filecoin (FIL) gibi pek çok altcoinde de toparlanma gözlemleniyor.

Bitcoin, Pazartesi gününün büyük bölümünde baskı altında kaldıktan sonra 50 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıkamadı. 27.500 dolara düzeltme yaptıktan sonra ise alıcıları çekmeye başladı.

Ethereum Fiyatını Neler Bekliyor?

Dün kırılım gerçekleştiren ETH fiyatı ise bugün itibarıyla 1.900 dolar seviyesini korumaya ve bu bölgenin üstünde kalmaya çalışıyor. Aynı zamanda 50 günlük ortalamasının üzerinde kalmayı başarıyor. Uzun bir konsolidasyon sürecinin ardından kabuğunu kıran ETH’nin fiyat hareketleri yatırımcılar tarafından yakından takip edilmeye devam ediyor.

Peki, ETH fiyatını önümüzdeki günlerde neler bekliyor? Analistlerin, piyasa değeriyle en büyük altcoin için beklentileri neler?

Öncelikle geçen gün açıklama yapan varlık yönetimi şirketi VanEck’in, Ethereum’un 2030 yılına kadar 11.850 dolara ulaşacağını öngördüğünü belirtmek gerek. Tahmin, Ethereum’un büyük kurumsal ödemeler için baskın küresel ağ haline geleceğini varsayıyor.

GCM Yatırım Banner

ETH Fiyatı 8 Mayıs’tan Sonra En Güçlü Noktasına Yakın

Fiyata dönecek olursak; ETH, gün içinde nispeten daha istikrarlı bir görünüm sergilemekte ve günün büyük bölümünde 1.900 doların üzerinde kalmayı başardı.

ETH/USD paritesi Salı günkü 1.879,08 dolar seviyesinin ardından, gün içi en yüksek seviye olan 1.916.57 dolara kadar yükseldi. Bu hareket Ethereum’un 8 Mayıs’tan bu yana en güçlü noktasına yakın seyir izlemeye devam ettiğini ortaya koydu.

2 Bin Dolar Öncesi Son Direnç Olabilir!

Altcoinin grafiğini inceleyen analist Eliman Dambell, 10 günlük (kırmızı) ve 25 günlük (mavi) hareketli ortalamaların yukarı doğru geçişinin çoktan gerçekleştiğini söylerken, bunun muhtemelen daha fazla boğayı piyasaya yeniden girmeye teşvik edebileceğine işaret etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Böyle bir durumda, 1.930 dolar direnç alanının, 2.000 doların üzerine bir hareketi engelleyen son direnç noktalarından biri olacağının altını çizdi.

2.200 Dolar Kapısı Bu Şekilde Açılabilir

Fiyatın 1.880 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem gördüğünü söyleyen kripto stratejisti Aayush Jindal ise paritenin 1.920 dolar direncini aşması halinde yükseliş ivmesi kazanabileceğini belirtti.

Dambell’e benzer biçimde 1.920 dolar direncinin üzerinde günlük kapanışın, fiyatı 2.000 dolara gönderebileceğini söyleyen Jindal, bir sonraki direncin, ETH’nin 2.120 dolara doğru hız kazanabileceği 2.040 dolara yakın olduğunu belirtti. Buranın üzerinde elde edilecek daha fazla kazancın ise 2.200 dolar kapısını açabileceğini sözlerine ekledi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Aksi senaryoya da değinen analist, fiyatın 1.920 dolar direncini aşmakta zorluk çektiği durumda ibrenin aşağı kayabileceği uyarısında da bulundu. Takip edilmesi gereken destek seviyelerinin sırasıyla 1.885 dolar ve 1.870 dolar seviyelerinin yakınlarında olduğunu ifade etti.

Bir diğer analist Valdrin Tahiri ise haftalık göreceli güç endeksinin (RSI) yükselişini sürdürdüğüne dikkat çekti. RSI’ın, tüccarlar tarafından bir piyasanın aşırı alım ya da aşırı satım durumunda olup olmadığını değerlendirmek için kullanılan ve bir varlığı biriktirip satmayacağına karar vermelerine yardımcı olan bir araç olduğunu hatırlattı.

50’nin üzerindeki mevcut değerin, devam eden bir yükseliş eğilimini gösterdiğinin altını çizdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.