Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum FED Sonrası Yönünü Arıyor! ETH’de Görünüm Nasıl?

ABD Merkez Bankası faiz kararı sonrasında kripto para piyasalarında oynaklık artarken, Ethereum da yükseliş gösteren kripto varlıklar arasında. Detaylar haberde;
Ethereum FED Sonrası Yönünü Arıyor! ETH’de Görünüm Nasıl?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı sonrasında kripto para piyasalarındaki genel toparlanmadan Ethereum da (ETH) nasibini almış görünüyor. Altcoinin fiyatı 1.900 dolar bölgesine yakın seyrederken, yükselişin sürüp sürmeyeceği merak ediliyor.

Kripto uzmanları, haber yazımı itibarıyla son 24 saatte yüzde 2 civarında yükseliş gösteren altcoinin mevcut görünümünü ve olası fiyat hareketlerini masaya yatırdı. İşte ETH’de güncel görünüm;

Mugoiri: ETH 2 Bin Doları Hedef Yapabilir

Ethereum fiyat analizinin güçlü bir yükseliş ivmesi gösterdiğini söyleyen kripto analisti Anne Mugoiri, ETH/USD paritesinin 1.890 dolarda seyrettiğini ve boğaların hareketlerine devam etmesi halinde ETH fiyatının yakın zamanda öncelikli olarak 1.915 dolar seviyesini hedefleyebileceğini dile getirdi.

Tokenın, bir gün önceki 1.852 dolarlık kapanışa kıyasla yüzde 2.03 kazanç elde ettiğini söyleyen analist, 1.915 dolar direncinin kırılması halinde, ETH’nin yakın bir zaman içinde bu kez 2 bin doları hedef yapabileceğinin altını çizdi.

Olumsuz yönden bakıldığında, 1.852 dolar destek seviyesinin altında bir satış dalgasının piyasada düşüş eğilimine neden olacağına dikkat çekerken, güncel Ethereum fiyat analizine göre ETH piyasasının yakın vadede istikrarlı kalmasının muhtemel olduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Analist, Hacimdeki Artışa Dikkat Çekti

Hacmin önemli ölçüde artmasının 1.915 doların üzerinde bir kırılmaya yol açabileceğini ve bu olumlu ivmenin, ETH yatırımcılarına 2 bin doları geçecek başarılı bir ralli için ihtiyaç duydukları güveni verebileceğini sözlerine ekledi.

Analist, ETH piyasasının şimdi bir yükseliş trendi görmesini, hacimdeki artışa ve 1.900 dolar direnç seviyesindeki çoklu retlerin ardından yatırımcıların yenilenen güvenine bağladı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Bir diğer kripto analisti Aayush Jindal da ETH fiyatının yükselişine devam edebileceği yönünde düşüncelere sahip. Analist, Ethereum fiyatının, ABD doları karşısında 1.880 dolar direncinin üzerinde yeni bir artış başlattığını ve yakında 2 bin dolara doğru bir hareketi hedefleyebileceğini dile getirdi.

Fiyatın, 1.880 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın (SMA) üzerinde işlem gördüğünü söyleyen Jindal, ETH/USD paritesinin 1.920 dolar seviyesini aşması halinde yükselmeye devam edebileceğini öne sürdü.

“Fiyat, 2.120 Doları Zorlayabilir”

ETH için bir sonraki büyük direnç noktasının 1.940 dolar civarında şekillendiğini söyleyen isim, bu bölgenin üzerindeki kırılımın fiyatı 2 bin dolara kadar yükseltebileceğini ifade etti.

Daha fazla kazancın ise 2.050 dolar direncinin zorlanmasını sağlayacağını söyleyen analist, belirtilen durumda bu kez 2.120 dolar direncine doğru bir hareketin gündeme geleceğine işaret etti.

1.915 dolar direncinin aşılamaması durumunda fiyatın aşağı yönlü bir düzeltme başlatabileceği ihtimalini de ele alan Jindal, destek seviyelerini 1.890 dolar ve 1.880 dolar seviyeleri olarak sıraladı.

Bunun altında fiyatın 100 saatlik SMA’ya doğru düşebileceği, daha fazla kaybın fiyatı yakın vadede 1.840 dolar seviyesine çekebileceği yönünde uyarılarda bulundu.

CryptoQuant Analisti: Fiyat Düzeltmesi mi?

Bu arada CryptoQuant’tan alınan verilere göre başarısız Ethereum işlemlerinin toplam sayısında önemli bir artış oldu ve 2 Mayıs itibarıyla 500.000’in üzerine çıktı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CryptoQuant

ETH’nin tarihsel performansından ipucu alan CryptoQuant analisti MACD ilginç bir istatistiğe dikkat çekti.

Başarısız ETH işlemlerinin toplam sayısı 200.000’i geçtiğinde, bunun piyasanın aşırı ısındığını gösterdiğini ve bunu genellikle fiyat düzeltmelerinin izlediğini iddia etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.