Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum, Euro Coin için Destek Ekliyor! Etkisi Ne Olacak?

Ethereum, Euro Coin için destek ekliyor. Duyuru sonucunda Ethereum'un zincir üstü metriklerinde neler oldu? Detaylar haberde;
Ethereum, Euro Coin için Destek Ekliyor! Etkisi Ne Olacak?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ethereum (ETH) ağı, bir başka stablecoin için daha destek ekledi. Ağ, şimdiye kadar birden fazla stablecoin’i desteklerken çoğu ABD dolarına sabitlendi. Bu kez en son eklenen, Euro’ya sabitlenecek olan Euro Coin (EUROC) oldu.

Circle’ın, Ethereum’da bir ERC20 tokenı olarak yeni Avrupa tabanlı stablecoin Euro Coin’i kullanıma sunma duyurusu sonucunda Ethereum’un zincir üstü metriklerinin hareketlendiği görüldü.

Coinbase’in EUROC Duyurusu Geldi

Circle tarafından çıkarılan yeni Euro destekli stablecoin, Avrupa pazarına düzgün bir şekilde girmeye yönelik ilk büyük girişim olabilir.

Coinbase borsası zaten EUROC’u kullanılabilir hale getirmek için çaba harcıyor. Kısa bir süre önce yeni stablecoinin bir ERC20 tokenı olduğunu ve ticaretin desteklendiği bölgelerde listeleneceğini belirtmişti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @CoinbaseAssets

Coinbase, desteğin kısıtlanabileceğini de kaydetti. Ayrıca borsa, başlangıçta EUROC-EUR ve EUROC-USD çiftleri olarak kullanılabileceğini kaydetti. Bu yeni stablecoin, Avrupalı kripto para tüccarları için oyunun kurallarını değiştirebilirken, Ethereum en büyük yararlanıcılardan biri olacak.

GCM Yatırım Banner

Coinbase, desteğin kısıtlanabileceğini de kaydetti. Ayrıca borsa, kullanıcıların başlangıçta EUROC-EUR ve EUROC-USD çiftleri ile stablecoin ticareti yapabileceğini kaydetti.

Sektör uzmanlarına göre bu yeni stablecoin, Avrupalı kripto para tüccarları için oyunun kurallarını değiştirebilirken, Ethereum en büyük yararlanıcılardan biri olacak.

Zincir Üzerindeki Etki

Avrupa, dünyanın en büyük ekonomik bölgelerinden biri olmasına bağlı olarak, kripto pazarında önemli miktarda işlem hacmini kontrol edebilme potansiyeline sahip. Euro destekli bir stablecoin aracılığıyla piyasaya doğrudan bağlantı bu nedenle oldukça yararlı olabilir.

Ethereum cephesi, daha fazla ticaret hacmi ve ağ büyümesi elde etmek için bu gelişmeye güveniyor.

Kripto stratejistlerine göre böylesine büyük bir gelişmenin hem kısa hem de uzun vadede etkilerinin olması kaçınılmazdır. Bunun etkileri şimdiden görülmeye başlandı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Ethereum’un geliştirme faaliyeti metriği, EUROC lansmanından önceki son 24 saat içinde keskin bir ralli kaydetti. Ayrıca, zincir içi hacmi aynı 24 saatlik süre içinde 2 milyar doların üzerinde arttı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Aktivitedeki nispeten düşük değişimin potansiyel bir nedeni olarak ise ETH’nin şu anda 1.700 doların üzerinde bir dirençle karşılaştıktan sonra yavaşlıyor olması gösteriliyor. Bu hafta şimdiye kadar bir satış baskısı yaşamakla birlikte yeni gelişmenin boğalara can verip vermeyeceği henüz belli değil.

Piyasanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, haber yazımı itibarıyla 1.650 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.