Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum ETF’leri Yaklaşırken Stake Edilen Miktar Zirveye Yakın

Polymarket tüccarları, Ethereum ETF'lerinin 26 Temmuz'a kadar onaylanma olasılığının yüzde 90 olduğunu söylerken, stake edilen miktar tarihi zirvesine yakın seyrediyor.
Ethereum ETF’leri Yaklaşırken Stake Edilen Miktar Zirveye Yakın
HABER GİRİŞ

ABD’de bir Ethereum (ETH) borsa yatırım fonuna (ETF) ilişkin geri sayım sürerken, stake edilen ETH miktarı rekor seviyelere yaklaşarak dolaşımdaki hacmi kontrol altında tutuyor. ETH miktarı yeniden artış gösterse de, stake edilen ETH’nin toplamı tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşıyor ve toplam arzın yüzde 27,7’sine denk gelen 33,3 milyon ETH’ye ulaştı.

CryptoQuant Araştırma Başkanı Julio Moreno, stake edilen ETH’nin toplam miktarının artmaya devam ettiğini ve tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaştığını söyledi.

Ethereum stake edilen miktar
Kaynak: CryptoQuant

Ethereum’un artan arzı, onun enflasyonist bir varlık olarak geri döndüğünün bir işareti olup, zaman içinde değer saklama kabiliyetini zayıflatıyor. Bu durumu dengelemenin yolları arasında staking, yani ETH’nin belirli bir süre boyunca kilitlenmesi, ve kullanıcılar tarafından ödenen işlem ücretlerinin bir kısmının kalıcı olarak dolaşımdan kaldırılması gibi yöntemler yer alıyor.

Moreno ayrıca spot işlem hacmi verilerinin etherin likiditesinin Bitcoin (BTC) kadar olabileceğini gösterdiğini belirtti.

CoinMetrics verilerine göre ise ETH arzının yaklaşık yüzde 12’si akıllı kontratlarda veya blok zincirler arası köprülerde kullanılmakta. Bu miktar ve stake edilen tokenlar birlikte, kripto paranın yaklaşık yüzde 40’ı “kilitli” durumda ve aktif olarak işlem görmüyor.

GCM Yatırım Banner

Ethereum ETF’i başlatma yarışı hızlanıyor ve Polymarket bahisçileri, ticaretin 26 Temmuz’dan önce başlayacağını düşünüyor. Yakın zamanda Invesco ve Galaxy, önerilen spot Ethereum ETF’leri için yüzde 0,25 yönetim ücreti talep edeceklerini duyurdular, bu oran VanEck’in yüzde 0,20’sinden biraz daha yüksek.

Ticaretin başlayabilmesi için SEC’in mevcut başvurularla ilgili geri bildirim sağlaması ve ihraççıların ücret bilgileri ve diğer gerekli detaylarla nihai değiştirilmiş formları dosyalaması gerekiyor. Ethereum yazım itibarıyla 375 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip ve 3.100 dolar yakınlarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.