Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum ETF’i için Yeni Açıklama: SEC’in Endişeleri Yersiz

MetaMask'ın geliştiricisi Consensys, Ethereum'un Bitcoin'den daha büyük bir geliştirici topluluğuna sahip olduğunu SEC'in ETF ile ilgili endişelerinin yersiz olduğunu belirtti.
Ethereum ETF’i için Yeni Açıklama: SEC’in Endişeleri Yersiz
HABER GİRİŞ

Blockchain şirketi Consensys, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ethereum’un hisse kanıtı sistemiyle, özellikle de spot Ether borsada işlem gören fonlarla (ETF’ler) ilgili potansiyel dolandırıcılık ve manipülasyon riskleri hakkındaki soruşturmasını değerlendirdi.

Yaygın olarak kullanılan MetaMask cüzdanından sorumlu blockchain ve Web3 yazılım geliştirme şirketi Consensys, düzenleyici kuruma gönderdiği bir yorum mektubunda, dolandırıcılık ve manipülasyonla ilgili endişelerin temelsiz olduğunu belirtti.

Mektupta, “Aslında, Ethereum’un PoS uygulaması, SEC tarafından ticaret için halihazırda onaylanmış olan Bitcoin tabanlı ETF’lerin temelini oluşturan Bitcoin’in çalışma kanıtının (PoW) güvenliğini karşılıyor ve hatta aşıyor” ifadelerine yer verildi.

Ethereum’un avantajlarını vurgulayan firma, Bitcoin’den daha hızlı blok kesinliği, daha yüksek saldırı maliyetleri, doğrulayıcı kural ihlalleri için cezalar ve Bitcoin’e kıyasla üstün çevresel sürdürülebilirliğe dikkat çekti.

Consensys, Ethereum’un Bitcoin’den daha büyük bir geliştirici topluluğuna sahip olduğunu ve tamamen şeffaf ve halka açık bir blockchain üzerinde çalıştığına dikkat çekti. Consensys, SEC’i Ethereum’un daha önce SEC tarafından onaylanan Bitcoin tabanlı ETP’leri geride bırakan üstün güvenlik özelliklerini kabul etmeye çağırdı.

GCM Yatırım Banner

Spot Bitcoin ETF’lerinin son derece popüler olduğu kanıtlanmış olsa da, bir spot Ethereum ETF’nin bu yılın Mayıs ayında onaylanıp onaylanmayacağı tartışıyor. Pek çok uzman 2023’te onay konusunda iyimser görünse de bazıları 2024’e girerken komisyonun başvuruları reddedebileceğini öne sürdü.

En büyük altcoin olan Ethereum 3.620 dolar seviyesinde işlem görüyor. Uzmanlar onaylanması muhtemel ETF’lerin, ETH fiyatında yeni bir ralliyi beraberinde getirebileceğini belirtiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.