Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Classic için Kritik Seviye Belirlendi! İşaret Bekleniyor

Ethereum'un yan ürünü olan Ethereum Classic yüzde 14'lük kayıp yaşarken, kripto para biriminin düşüş trendini kırıp kıramayacağı merak ediliyor. Detaylar haberde;
Ethereum Classic için Kritik Seviye Belirlendi! İşaret Bekleniyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ethereum Classic (ETC) 8 ve 9 Kasım’da yaşanan piyasa genelindeki çöküşün ardından 21 dolar seviyelerine kadar geriledi. Piyasa değeriyle kripto para birimleri sıralamasında 25.likte yer alan ETC, yükseliş trendini şu an için kaybetmiş olsa da FXStreet analistlerine göre henüz her şey kesin değil.

Yükseliş trendini diğer pek çok kripto para birimi gibi kaybetmiş olan ETC’nin kritik destek ve bir sıçrama olasılığı ile karşı karşıya olduğu belirtiliyor. Dolayısıyla düşüş trendinin kalıcılığı konusunda biraz beklemek gerekiyor.

Daha geniş piyasa ipuçlarının önümüzdeki birkaç gün içinde yükseliş işaretleri vermesi nedeniyle Ethereum Classic’in hareketi bir satış furyasını garanti etmiyor.

ETC fiyatı, 8 ve 9 Kasım’da kırmızı bir mum oluşturdu ve fiyatı dört ayın en düşük seviyesine getirdi. Bu, ETC sahipleri bir süreliğine köşeye çekilirken yatırımcı katılımını izleyen zincir içi aktivitedeki kademeli toparlanmayı etkiledi.

Ethereum Classic Fiyatının Sonraki Hedefi Ne?

Ethereum Classic fiyatı, son 24 saat içinde yüzde 14 civarında düştü ve kripto para birimi şu sıralar 20-21 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Şimdi, ETC’nin Temmuz 2022’de başarıyla desteğe çevirdiği bir düşüş trendi çizgisinin tepesini test ediyor. Mevcut fiyata bakıldığında bu 15 aylık çizginin bir kez daha test edilecek gibi göründüğü belirtiliyor.

Daha geniş pazarın durumu göz önüne alındığında, düşüş işaretleri henüz yeni azalmaya başladığı için toparlanma biraz daha uzun sürebilir.

ETC, fiyatını düşüş trendi çizgisinin üzerinde tutmayı başarırsa, kripto para yakında yükselebilir ve 25.8 dolarlık kritik direnci yeniden test etme yolunda olabilir.

Ethereum Classic, Ekim ayında düştükten sonra geçen ay bu seviyeyi desteğe çeviremedi. Bunun üzerinde bir kapanış, ETC’yi bir ay önceki fiyat seviyelerine geri itecektir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: FXStreet

Düşüş Trendi Netleşmiş Değil

Bunun yanı sıra bir toparlanma başlatılmazsa ETC, düşüş trendi çizgisine yakın hareket etmeye devam edebilir. Bir varlığın fiyatının beklenen yönünü vurgulamak için kullanılan bir gösterge olan Parabolik SAR’ın noktalı çizgisine rağmen, fiyatın üzerinde duruyor ve bu nedenle düşüş eğilimine işaret ediyor. Bir düşüş trendi aktif değil. Trendin henüz Parabolik SAR sinyalini yansıtacak kadar güçlü olmadığı görülüyor.

Ortalama Yön Endeksi (ADX) 25.0 eşiğinin üzerine çıkarsa, düşüş trendinin daha fazla ağırlık taşıdığının bir işareti olacaktır. Yine de o zaman bile ETC ayıları üstesinden gelmek için 18.17 dolardan kritik desteğe sahip olacak ve bir sıçrama olabilir.

FXStreet analistlerine göre bu nedenle, yatırımcılar ve tüccarlar için şu anda düşüş trendi onaylanana kadar ETC’lerini cüzdanlarında tutmaları akıllıca olacaktır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.