Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Boğaları Coşkulu! Büyük Satış Tehlikesi Oluşabilir mi?

Yükseliş hareketini istikrarlı biçimde sürdüren Ethereum'da yeni hedef neresi? Peki, tersine dönüş olur mu? Detaylar haberde;
Ethereum Boğaları Coşkulu! Büyük Satış Tehlikesi Oluşabilir mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değeriyle en büyük altcoin konumundaki Ethereum (ETH) yeni yıla yükselişle başlarken, bu ivmesini bugüne kadar korumayı başardı. Fiyat, 1300 doların üzerine çıkarken boğaların coşkusu sürüyor gibi görünüyor. Peki, ayılar tüm bu son kazanımları silmeye çalışıp başarılı olabilir mi?

Piyasa yapısı geçen hafta ETH için yükselişe geçti. 1235 doların üzerindeki hareket, yüksek seviyelerin test edilmesini sağladı.

ETH ve BTC Kritik Seviyelerde

Ethereum, son üç hafta itibarıyla yüzde 15,5’lik kazanç kaydetti. Noel öncesi 1160 ila 1180 dolar bölgesinin savunmasını yavaş ama istikrarlı bir yükseliş izledi. Haber yazımı esnasında, hem Ethereum hem de Bitcoin, önemli direnç seviyelerine yakın işlem görmekte.

Ethereum boğaları 1360 dolarda sert bir direnişle karşı karşıya ve Bitcoin için 17.6 bin dolar noktasında tırmanması gereken bir dağ var. Başarılı bir kırılım, Ocak ayının geri kalanının da yükseliş içinde geçebileceği anlamına gelebilir.

Ethereum Fiyat Hareketleri

Kasım ayından bu yana, Ethereum 1350 dolar ile 1072 dolar aralığında işlem gördü. Haber yazımı esnasında, fiyat yüksek aralığa doğru kazanç sağlamaya devam ediyor. Fiyat şu sıralar 1338 dolar civarlarında seyrediyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Aralığın üst bandının yeniden test edilmesi ve kırılması halinde bu durum, alıcıların güçlü bir yükseliş eğilimi içinde olduğuna işaret edebilir. Yine de, bu senaryo gerçekleşene kadar, tüccarlar aralık içinde işlem yapmaya devam edebilirler.

1370 doların üzerinde bir günlük seans kapanışının, tüccarların bir tersine dönüş yerine 1485 dolara doğru bir hareket bekleyebileceklerinin ilk işareti olacaktır.

Bunun yanı sıra pozitif fonlama oranı, long pozisyonların short pozisyonları ödediği ve genel olarak yükseliş hissi sinyali verdiği anlamına geliyordu. Aktif mevduat metriği son on gün içinde biraz daha yüksek seviyeler gördü, ancak geçen hafta gördüğü ani artışları büyük bir satış dalgası takip etmedi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

ETH artık yüksek bir ilgi alanında olduğuna göre bu ölçümdeki bir artış ayılara biraz umut verebilir. MVRV oranı (90 günlük), daha önce Ekim sonunda ulaştığı seviyelere tırmandı. Merak edilen ise şu: Bunu büyük bir satış dalgası takip edebilir mi?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.