Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Ağındaki Oyun Etkinliği Önemli Ölçüde Azaldı!

Delphi Digital tarafından yayımlanan rapora göre Ethereum'un oyun sektöründeki ortalama günlük aktif oyuncu tablosu büyük ölçüde düştü. Detaylar haberde;
Ethereum Ağındaki Oyun Etkinliği Önemli Ölçüde Azaldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kurumsal düzeydeki kripto sektörü araştırmalarıyla bilinen Delphi Digital, kripto oyunları için ortalama günlük aktif oyuncular üzerine veriler yayımladı. Platform tarafından sağlanan son verilere göre Ethereum’un oyun sektöründeki ortalama günlük aktif oyuncuları büyük ölçüde düştü.

Peki, Ethereum’un düşük oyun etkinliğinin genel ağ üzerinde bir etkisi olacak mı?

Ethereum’un Aktif Oyuncularında Düşüş!

Kripto para alanındaki oyun sektörü, son birkaç aydır kullanıcıları birden çok ağa yönlendiriyor. Ancak, yapılan son araştırmalar, Ethereum’un bu ayrıcalığa sahip olmadığını ortaya koyuyor.

Kurumsal düzeyde kripto araştırmacısı Delphi Digital tarafından sağlanan son verilere göre Ethereum’un oyun sektöründeki ortalama günlük aktif oyuncuları büyük ölçüde düştü.

Wax, Hive ve BNB Chain’in ise oyun sektöründe baskın ağlar olduğu gözlemlendi.

GCM Yatırım Banner

Ethereum ağındaki aktif oyuncuların sayısı, tüm alana kıyasla önemsiz derecedeydi. Raporda, tüm zincirlerdeki kripto oyunları için Ethereum’un ortalama günlük aktif oyuncularının neredeyse yüzde 0 olduğu ifade edildi.

BNB ve Polygon gibi ağların, oyun alanındaki hakimiyetlerini kendi avantajlarına kullanabilecelerine işaret edildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Delphi_Digital

Oyuncuların Ethereum’dan uzak durmasına neyin sebep olduğu merak edilirken, bunun nedenlerinden birinin, birçok kullanıcıyı ve oyuncuyu alternatif zincirleri tercih etmeye zorlayan yüksek gas ücretleri olabileceği belirtiliyor.

Bunun yanı sıra, Dune Analytics’in verilerine göre Ethereum’daki toplam gas ücretlerinin aslında bir önceki yılın Şubat ayına göre daha az olduğu gözlemlendi. Shanghai hard fork’undan sonra gas ücretlerinin daha fazla etkilenebileceğinin de altı çiziliyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Dune Analytics

Shapella için Tarih Belli Oldu

Geliştiriciler, stake edilen Ether’lerin kilidinin açılmasını sağlayacak olan Shanghai yükseltmesi için çok önemli olan Shapella geliştirmesinin 28 Şubat günü gerçekleşeceğini belirtmişlerdi. Güncelleme, Sepolia testnet’inde 56832 blok yüksekliğinde gerçekleşecek. Güncelleme ile birlikte, sahiplerin stake edilmiş ETH’lerini Beacon zincirinden çekmeleri sağlanmış olacak.

Diğer yandan, ETH stake etmeye olan ilginin son birkaç hafta içinde azaldığı görülüyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Dune Analytics

Balinaların İlgisi Düştü

Ethereum ağı için endişe verici bir başka unsur da balinaların ilgisizliği oldu. Glassnode verilerine göre 1.000 ETH’den fazla tutan adreslerin sayısının azaldığı tespit edildi. Haber yazımı itibarıyla, adreslerin sayısı üç ayın en düşük seviyesi olan 6.497’ye ulaştı.

Genel olarak ise Ethereum ağı dirençli kaldı. ETH, haber yazımı itibarıyla son güne göre yüzde 2’ye yakın yükselişle 1.650 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.