Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Açık Faiz Oranı Son Bir Yılın En Düşüğünde

Binance borsası üzerinde izlenen ETH vadeli işlemlerdeki açık faiz oranı, Temmuz 2022’den bu yana en düşük seviyeye geriledi.
Ethereum Açık Faiz Oranı Son Bir Yılın En Düşüğünde
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinde izlenen verilere göre, Ethereum vadeli işlemlere olan yatırımcı ilgisinin azaldığı görülüyor. Borsada listelenen aktif sürekli Ethereum vadeli işlem sözleşmelerinde kilitlenen varlık değeri 13 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Açık faiz oranı ise 1,41 milyar dolar seviyesinde oldu ve bu Temmuz 2022 sonrası en düşük seviyeyi temsil ediyor. Binance’teki Ethereum vadeli işlemlerinin kavramsal değeri, geçen haftadan bu yana piyasa genelinde görülen kaldıraç kaybıyla tutarlı olarak bir haftada yüzde 35 düştü.

ETH açık faiz oranı
Kaynak: Coinglass

Borsanın Bitcoin kalıcı vadeli işlemlerindeki kavramsal açık pozisyon aynı dönemde yüzde 17 düşerek 3,02 milyar dolara geriledi.

Bu veriler, türev piyasasındaki bu fazla kaldıracın azaltıldığını gösteriyor. Aktif açık vadeli vadeli işlem sözleşmelerinde kilitlenen dolar değerinin türev borsalarında tutulan toplam madeni para sayısına bölünmesiyle hesaplanan ETH’nin küresel tahmini kaldıraç oranı, birkaç ayın en yüksek seviyesi olan 0,28’den 0,22’ye düştü.

Güney Kore merkezli analiz firması CryptoQuant tarafından takip edilen verilere göre, Bitcoin’in oranı 0,27’den 0,21’e düşerek Mayıs ayından bu yana en düşük seviyeye geriledi.

Bu, getirileri büyütmek için kullanılan kaldıraç derecesinin bir hafta öncesine göre önemli ölçüde düşük olduğu anlamına geliyor. Önümüzdeki haftalarda tasfiye kaynaklı volatilite olasılığının azaldığı söylenebilir. Yazının yazıldığı sırada en değerli altcoin olan Ethereum, 1,650 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%