Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum 2.0’da Kilitlenen Varlık Sayısı Yeni Bir Eşiği Aştı

Yatırımcılar Ethereum 2.0 üzerinde varlıklarını kilitlemeye devam ediyor. Son veriler kilitlenen ETH miktarının 10 milyonun üzerine çıktığını doğruluyor.
Ethereum 2.0’da Kilitlenen Varlık Sayısı Yeni Bir Eşiği Aştı
Yorum

Ethereum ağı akıllı kontrat özelliği ile yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor. Dune Analytics tarafından derlenen verilere göre, 10 milyondan fazla Ethereum, ETH2.0 sözleşmesi kapsamında kilitlenmiş durumda.

Bu mevcut fiyat ile hesaplandığında, 26 milyar dolar değerinde Ethereum’un kilitlendiği anlamına geliyor. Bu rakama, Kasım 2020’de Eth 2.0’ın yayınlanmasından yaklaşık 15 ay sonra ulaşıldı.

Eth 2.0, Ethereum ağında yürütülen düğümleri kullanarak işlemleri doğrulayan bir Proof-of-stake konsensüs mekanizmasına çok aşamalı geçişidir. Ağdaki işlemlerin doğrulanması madencilerin lehine bir durum olarak gerçekleşiyor.

ETH 2.0 mevduat oranı
Kaynak: Dune Analytics

Ethereum’da mevcut sistemde işlem ücretleri 250 doların üzerine çıkabiliyor. ETH 2.0 mevduat sözleşmesi kapsamında işlem ücretlerinin düşürülmesi amaçlanıyor. Veriler, 67.040 benzersiz mevduat sahibinin stake sözleşmesine katkıda bulunduğunu gösteriyor.

ETH kilitleyen yatırımcılar yıllık getiri olarak yüzde 4,81 oranında kazanç elde ediyor. Eth 2.0 halen test ağı üzerinde çalışıyor. Geliştiricilerin ve topluluğun, kontrollü bir ortamda uygulamaları ve özellikleri test etmesine olanak tanıyor.

Ethereum son günlerde piyasadaki düşüş ile beraber kayıplarını artırmıştı. Kripto para birimi an itibariyle 2.600 doların üzerinde işlem görüyor. Ethereum Kasım ayında 4.800 doların üzerine çıkarak tarihi zirvesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%